Milas-Bodrum Havalimanı’ndan Milas’a toplu taşıma hizmeti başlıyor

ÖNDER Haber / A. Coşkun EFENDİOĞLU -

Milas-Bodrum Havalimanı’ndan Milas’a toplu taşıma hizmeti başlıyor
Bu içerik 1236 kez okundu.

Milas-Bodrum Havalimanı’nın 1997 yılında hizmete girmesinden bu yana yıllar içinde zaman zaman dillendirilen ve yetkililerce hep “yeterli talep olmaması” gerekçe gösterilerek bir türlü kabul edilmeyen Havalimanı ile Milas ilçe merkezi arasında toplu taşıma hizmeti nihayet verilmeye başlanacak.

Son yıllarda havayolu giderek daha çok kullanılır olunca, en son Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nca da dile, gündeme getirilen talebin kabul edildiği ve Milas-Bodrum Havalimanı’ndan Milas’a otobüs servisi konulması yönünde gerekli işlemlerin hızla tamamlanmakta olduğu öğrenildi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Milas Bodrum Havalimanı’na inen uçak yolcularının ilçemi z merkezine gelebilmeleri için Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerle toplu taşıma hizmeti verilecek.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın Milas-Bodrum Havalimanı Mülki İdare Amirliği’ne gerekli izinler için başvuruda bulunduğu ve aynı zamanda Havalimanının Mülki İdare Amiri de olan Milas Kaymakamı Eren Arslan tarafından başvurunun onaylandığı bildirildi.

Milas-Bodrum Havalimanı ile Milas arasında otobüs servisi ile yolcu taşınmasına önümüzdeki günlerde başlanması bekleniyor.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, uzun süredir Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan Milas-Bodrum Hava Limanı ile Milas arasına otobüs seferi konulması için talepte bulunmakta olduklarını belirterek, “Sonunda talebimiz haklı görüldü ve havalimanından Milas’a otobüs servisi konulacak. Bu konuda Havalimanı Mülki İdare Amirliği de gerekli onayları vermiş durumda. Önümüzdeki günlerde servislerin başlayacağını umuyoruz. Servislerin hangi saatlerde olacağı ve Milas içinde hangi güzergahı kullanacağı da yine önümüzdeki günlerde belli olacak” dedi.

Özer, konuyla ilgili gelişmeyi sevinçle karşıladıklarını belirterek, “Gecenin bir vaktinde havalimanına gelen Milaslı yolcularımız çok büyük zorluklarla karşılaşıyorlardı. Özellikle bayan yolcularımız için Milas’a ulaşım büyük bir çile idi. Bu durumu pek çok kez dile getirdik. Sonunda talebimiz uygun görüldü. Bu nedenle Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Osman Gürün’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X