Milas İçme Suyu Arıtma Tesisi inşaatının sözleşmesi imzalandı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Milas İçme Suyu Arıtma Tesisi inşaatının sözleşmesi imzalandı
Bu içerik 1391 kez okundu.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nün, Milas İçme Suyu Arıtma Tesisi inşaatının sözleşmesini imzaladığı, proje tamamlandığında Milas ilçe merkezi ve Beçin yöresinin 2045 yılı nüfusu olan 100 bin kişinin içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanacağı bildirildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nden verilen bilgiye göre, Milas ilçe merkezi ve Beçin yöresinin 2045 yılına kadarki içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayacak, arıtma tesisi inşaatının sözleşmesi imzalandı.

‘Milas ve Yöresi İçmesuyu Temini Projesi’ kapsamında yer alan “Milas İçmesuyu Arıtma Tesisi İnşaatı” işinde Akgedik Barajı’ndan alınacak ham suyun arıtılması maksadıyla günlük 21 bin metreküp kapasiteli içmesuyu arıtma tesisi yapılacak. Tesis tamamlandığında Milas ve Beçin yöresinin 2045 yılı nüfusu olan 100 bin kişinin içme ve kullanma suyu ihtiyacı çözüme kavuşacak.

19 milyon 320 bin lira yatırım bedeline sahip içme suyu arıtma tesisinin kısa sürede inşa edileceğini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Hizmete alacağımız tesisle vatandaşlarımızın içme ve kullanma suyu ihtiyacını uzun vadeli çözüme kavuşturacağız. Bölgeye menba kalitesinde içme suyu temin edeceğiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X