Harika bir konser, harika bir gece…

ÖNDER Haber / Serpil SEYFİOĞLU -

Harika bir konser, harika bir gece…
Bu içerik 1459 kez okundu.

İlçemizdeki ilk ve orta dereceli okullarda görev yapan müzik öğretmenlerinden oluşan 31 kişilik orkestra ve koro, şef Ali Çakır yönetiminde muhteşem bir konser verdi. Şef Ali Çakır, Trakya’da ‘Roman’, Ege’de ‘Zeybek’ oynarken, solistler ve koro, sergilediği performans ile Amfi Tiyatro’daki Milaslılara adeta müzik ziyafeti sundular.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ve Amfi Tiyatro’daki müzik ziyafetine tanık olan kalabalık ve coşkulu topluluğun katıldığı festivalin 3’ncü günündeki Türk Halk Müziği Konseri, uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek bir performans ile müzik şölenine dönüştü.

 

H.E.M. Kursiyerlerinden defile…

Gizem Akdoğan’ın sunumunu yaptığı gecede başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin, anneler günü kutlanırken, gecenin açılış konuşmasını yapan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, ilçedeki okullarda görev yapan müzik öğretmenlerinin, bir aylık bir çalışma ile bu geceki konseri hazırladıklarına dikkat çekerek; “Milas’ta ilk kez böyle bir şey deneniyor. Umarım herkesin beklentisine karşılık bulacağı güzel bir gece olur” diyerek, emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti.

Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü (H.E.M.) kursiyerlerin görev aldığı defile ile başlayan gecede, kursiyerler kendi hazırladıkları kıyafetleri büyük bir ustalıkla sundular. Etkinliğin ‘Anneler Günü’ne denk gelmesi nedeniyle ilk kursiyer, küçük bir çocukla birlikte kıyafetini sundu ve izleyicilerden büyük alkış aldı.

Öğretmenlerden oluşan, Şef Ali Çakır yönetimindeki Türk Halk Müziği Konseri, Şef Ali Çakır başta olmak üzere orkestranın ve koronun harika bir performansı ile Amfi Tiyatro’yu dolduran Milaslılara unutulmayacak bir gece yaşattı.

Şef Ali Çakır, Trakya yöresine ait türküde ‘Roman’, Ege yöresine ait türküde ‘Zeybek’ oynarken, konser boyunca sergilediği performans ile izleyenlerden büyük alkış aldı.

Koru şu müzik öğretmenlerinden oluştu:

Halil Kesmen (Şehit Murat İnci Anadolu Lisesi), Murat Pulel(Merkez Ortaokulu), Mehmet Ali Eryiğit(Dörttepe Ortaokulu), Ali Ersin Polat(Ağaçlıhöyük Ortaokulu), Mustafa Tezcan(Cumhuriyet Ortaokulu), Ahmet Algur(Cumhuriyet Anadolu Lisesi), Kerem Yılmaz(Gümüşlük Ortaokulu), Lütfi Matur(Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi), Hakan Kaya Temur(Sebahattin Akyüz Fen Lisesi), Ülker Barbaros(Maden Mühendisi), Serkan Yalçın(İşletmeci)Gökhan Akyol(Davul) ve Erman Çalgıcı(Zurna) orkestrada görev alan isimler olurken, koro şu isimlerden oluştu: Mustafa İnan(Merkez Ortaokulu), İbrahim Özdemir(Kısırlar Ortaokulu)Eşref Yalı(Selimiye Ortaokulu), Ercan Dolay(Dr. Mete Ersoy Ortaokulu), Erhan Dolap(Beçin Ortaokulu), Muzaffer Ergül(Kırcağız Ortaokulu), Onur Kaya(Koru Yüksel Çağlar Ortaokulu), Çiğdem Ergül(23 Nisan Ortaokulu), Elif Erdinç(Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), Hanife Turhan(Cumhuriyet Anadolu Lisesi), Perihan Engin Deniz(Ortaköy Ortaokulu), Sezin Toprak(Çamköy Ortaokulu), Gülbahar Akpınar Çapar(Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), Aylin Kasal(Güllük Ortaokulu), Merve Yörükoğlu(Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi), Mevlüde Atayılmaz(Ören Ortaokulu) ve Gizem Akdoğan(Remzi Ozan-Mehmet Kadığlu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu).

Koro Şefi Ali Çakır(Milas Anadolu Lisesi).

 

Anadolu’nun dört bir yanından ...

Tutam Yar Elinden(Erzurumlu Emrah), Yeşil Ayna Takındın mı Beline(Yozgat), Tabancamın Sapını(Rize), Püsküllüdür Ala Gürgen(Giresun), Gökte Yıldız Aymisun(Rize), Oy Çalamadum Gitti(Trabzon) adlı türkülerini koro seslendirirken; Solist Elif Erdinç (Kırmızı Gül Demet Demet), Halil Kesmen(İzmir’in Kavakları), Lütfi Matur(Eski Libas Gibi Aşığın Gönlü), Mustafa İnan(Tükendim Yar) adlı türküyü seslendirdi.

Elindedir Bağlama(Denizli), Yayla Yollarında Yürüyüp Gelir(Denizli) adlı türküler yine koro tarafından seslendirilirken, solist Mustafa Tezcan(Ervah-ı Ezelden), Çay Benim Çeşme Benim(Şef Ali Çakır), İnce Memet(Erhan Dolap) adlı eserleri seslendirdi.

Konser, koronun seslendirdiği Menşure Hanım(Van) ve Bir Dalda İki Kiraz(İstanbul) adlı türküleri ile sona erdi.

 

Mustafa inan’a Sürpriz doğum günü…

Bağlaması ile orkestrada yer alan Mustafa İnan, solist olarak çalıp söylediği türkü sırasında bir de sürpriz ile karşılaştı. Doğum günü olan Merkez Ortaokulu Müzik Öğretmeni Mustafa İnan, sahneye gelen doğum günü pastasının üzerindeki mumları alkışlarla söndürürken, Şef Ali Çakır, ‘İyi ki doğdun’ adlı şarkıyı İngilizce söyledi.

 

Kaymakam arslan’dan öğretmenlere tebrik…

Konserin sonunda Şef Ali Çakır kutlayan ve çiçek takdim eden Milas Kaymakamı Eren Arslan; “Bir aylık bir çalışma sonrasında bizlere muhteşem bir konser sunan tüm öğretmenlerimizi yürekten kutluyorum” diyerek, tüm orkestra ve koroda görev alan öğretmenleri tek tek kutladı.

Gece, birlikte çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X