Hırsızlık yaptıkları iddiasıyla tutuklandılar

ÖNDER Haber / Şahin ŞAHİN -

Hırsızlık yaptıkları iddiasıyla tutuklandılar
Bu içerik 768 kez okundu.

İlçemizde vatandaşların şüphelenmesiyle gözaltına alınan 2 kişi ‘hırsızlık’ suçunu işledikleri iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Milas’ta bir araç içindeki iki kişinin hareketlerinden şüphelenen vatandaşların durumu 155 polis imdat ihbar hattını bildirmesiyle harekete geçen Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, aracı ve şahısları Şevketiye Mahallesi civarında teknik takiple yakalamıştı.

Yakalanan şahısların yapılan kimlik sorgusunda ise S.A. ve H.G. isimli kişiler oldukları tespit edilirken, H.G. isimli şahsın 7 ayrı dosyadan ve cezaevi firarisi olarak aranmasının ortaya çıkmasıyla üzerlerinde ve kullandıkları araçta yapılan arama sonucu hırsızlıkta kullandıkları düşünülen 1 adet demir keski, çoraplar ve bir miktar para ile ziynet eşyalarının ele geçirilmesiyle şahıslar hırsızlık şüphesiyle gözaltına alınmıştı.

 

5 ayrı eve girdikleri tespit edildi …

Şahısların yakalanmasının ardından ise polis merkezine 5 ayrı ikametten hırsızlık ihbarı gelmesiyle şüphelilerin bu ikametlere girdiği düşünülerek detaylı çalışma başlatıldı. Şahısların üzerinden çıkan ziynet eşyaları ve paraların Milas’taki bir yurttaşa ait olduğunun tespit edilmesiyle S.A. ve H.G. Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından ‘hırsızlık’ suçunu işledikleri iddiasıyla Milas Adliyesi’ne sevk edildi.

Adliyeye sevk edilen şahıslar, işlemlerinin tamamlanmasının ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X