“Denizkurdu 2017 Tatbikatı” kapsamında Güllük’e geldiler

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Denizkurdu 2017 Tatbikatı” kapsamında Güllük’e geldiler
Bu içerik 1075 kez okundu.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Türk askeri gemileri, ‘Denizkurdu 2017 Tatbikatı’ kapsamında Güllük’e geldi.

“TCG Kalkan, TCG Poyraz ve TCG Yzb. İhsan Tolunay” adlı T.C. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı hücümbot gemileri, Güllük limanına yanaşarak yakıt ikmali yaptı. Devam eden tatbikat kapsamında 16 Mayıs Salı günü Güllük limanına yanaşan gemilerin komutanları ve personeli Atatürk heykeline çelenk sunup Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat’ı da ziyaret ettiler.

Sabah 9’da Güllük limanına yanaşan Türk Askeri Hücumbotları TCG Kalkan Komutanı Dnz. Kd.Bnb. Akın Arıdıcı , TCG Poyraz Komutanı Dnz. Kd. Yzb. Serhat Sarışın, TCG Yüzbaşı İhsan Tolunay Bot Komutanı Dnz. Bnb. Muharrem Öner ve Seyir Astsubayı Şuayip Demir, Atatürk heykeline çelenk sunup saygı duruşunda bulundular ve İstiklal marşımızı okudular. Grup daha sonra, Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat’ı makamında ziyaret ederek, devam eden Denizkurdu 2017 tatbikatı hakkında bilgiler verdiler.

Zeynep Mat, Deniz Kuvvetleri gemilerinin ziyaretinin 1. Uluslararası Milas Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği’ne denk gelmesinden dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederek, ziyaretleri dolayısıyla komutanlara teşekkür etti ve tatbikatın başarıyla son bulmasını diledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X