8. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği 23 Mayıs’ta başlıyor

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

8. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği 23 Mayıs’ta başlıyor
Bu içerik 794 kez okundu.

Milas Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu sene 8’incisi yapılacak olan Nebi Uslu Tiyatro Şenliği, 23 Mayıs’ta ilk oyunun gösterimiyle başlayacak. Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sahneye konulacak “Kaç Baba Kaç” adlı oyunla başlayacak olan Şenlik, 28 Mayıs’ta yapılacak Ödül Töreniyle sona erecek.

Kenan Yıldırım, İlker Erçman ve Ziba Türk’ün jüri üyeliklerini yapacağı, 8’inci Nebi Uslu Tiyatro Şenliği, 23 Mayıs 2017 tarihinde başlayacak. Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda 4 okul tarafından 4 oyunun sahnelenmesi  26 Mayıs’ta sona ererken, bir günlük değerlendirmenin ardından 28 Mayıs’ta düzenlenecek ödül töreniyle şenlik sona erecek.

Şenlik, 23 Mayıs Salı günü, Cumhuriyet Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenecek, Ray Cooney’in yazdığı, Erdem Katırcı’nın yönettiği “Kaç Baba Kaç” isimli oyunla başlayacak.

24 Mayıs Çarşamba günü, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından, Derya Çelebi tarafından yazılıp yönetilen “Zühtü’nün Dolapları”,

25 Mayıs Perşembe günü, Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından, Moliere’nin yazdığı, Özlem Beytor’un yönettiği “Hastalık Hastası” ve

26 Mayıs Cuma günü ise, Özel Final Temel Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından Yankı Büyükkaraca’nın yazıp yönettiği “Garibiz” adlı oyunlar sahnelenecek.

27 Mart 2017 Cumartesi günü jüri üyelerinin yapacağı değerlendirmenin ardından 28 Mayıs’ta düzenlenecek törenle bu yılki Nebi Uslu Tiyatro Ödülleri sahiplerini bulacak.

8’inci Nebi Uslu Tiyatro Şenliği ile ilgili açıklama yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Tiyatronun ilçemizde yoğun ilgi görmesi bizleri memnun ediyor. Tiyatro hayatımızın aynası, hedefimize yön veren önemli bir sanat. Bir milletin geleceği, onun yetiştirdiği sanatçılara, sanatkarlara ve onların verdiği mesajlara bağlıdır. Çünkü sanatçılar ve sanatkarlar topluma örnek kişilerdir. Nebi Uslu’nun adını yaşatmak ve gönül verdiği tiyatroyu Milas’ta hak ettiği yere getirme kararlılığındayız. Bu duygu ve düşüncelerle gerçekleştirdiğimiz 8. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği vefanın, sevginin, tiyatroya adanmış hayatlara saygının eseridir. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği’nin gerçekleşmesine emek veren, destek veren herkese teşekkür ederken, sahneleyecekleri oyunlarla bizlere keyif verecek olan tüm tiyatro ekiplerine başarılar dilerim” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X