“Biz de sizin zeytinyağınızı ülkemizde görmek isteriz”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Biz de sizin zeytinyağınızı ülkemizde görmek isteriz”
Bu içerik 451 kez okundu.

Bu yıl 12 - 18 Mayıs tarihleri arasında ilk kez düzenlenen “Uluslararası Milas 1. Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği” için 6 ülkeden Milas’a gelen çocuk gruplarının başındaki öğretmenler, kendilerine gösterilen ilgi ve konukseverliğe teşekkür etmek için festivalin sponsorlarından Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nı (MİTSO) ziyaret ettiler. Konuk öğretmenler, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’e çeşitli armağanlar vererek ülkelerine davet ettiler. Makedonyalı bir öğretmen, ülkelerine zeytinyağının Yunanistan’dan geldiğini belirterek “Siz gönderin” dedi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Festival için Litvanya, Malta, Romanya, Letonya, Makedonya, Kosova ve Macaristan’dan gelen çocuk gruplarının başındaki öğretmenlerin MİTSO’ya yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, konuk öğretmenlere Milas ve ekonomisi hakkında bilgiler verip kendilerini her yıl Milas’ta görmekten mutluluk duyacaklarını belirterek, “Sizi gelecek yılki festivale de bekliyoruz” dedi.

Milas’ın zeytinyağı üretiminde önemli bir merkez olduğuna dikkat çeken Özer, “Coğrafi İşaret tescili kazanan zeytinyağımızı ülkelerinize göndermek isteriz. Ülkelerinizde bu işle ilgilenen dostlarınız varsa onlara gereken kolaylığı sağlarız. Ayrıca sizin ülkenizde ve yaşadığınız şehirlerdeki Ticaret ve Sanayi Odalarıyla da yakın dostluklar kurmak isteriz” diye konuştu.

Konuk öğretmenler arasındaki Makedonyalı bir öğretmen ise, ülkelerine zeytinyağının Yunanistan’dan gelmekte olduğunu belirterek, “Biz de sizin zeytinyağınızı ülkemizde görmek isteriz. Çünkü Makedonya ile Türkiye iki dost ve kardeş ülke. Elbette sizin ürünlerinizi tercih ederiz” dedi.

Konuk öğretmenler ayrıca, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’e, Milas’ta gördükleri yakın ilgi ve Oda’nın kendilerinin konuk edilmesinde üstlendiği katkılar nedeniyle teşekkür ederek, Özer’i ülkelerine davet ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X