DHMİ’nin 84. Yaşgünü kutlandı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

DHMİ’nin 84. Yaşgünü kutlandı
Bu içerik 345 kez okundu.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin (DHMİ) 84’üncü kuruluş yıldönümü, Milas - Bodrum Havalimanı DHMİ yönetici ve çalışanlarının katılımıyla Mylasa 48’de düzenlenen yemekli etkinlikle kutlandı. Tüm Milas - Bodrum Havalimanı DHMİ çalışanlarının katıldığı etkinliğe, kurumdan emekli olan eski başmüdürler de katıldı.

Milas Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Milas Bodrum Havalimanı DHMİ Başmüdürü Kemal Daştan, Başmüdür Yardımcıları Hasan Tosun ve Engin Zırhlıoğlu, Şube Müdürleri ve tüm çalışanlar ile eşlerinin katıldığı gecede, kurumdan emekli olan eski müdürlere de teşekkür plaketi verildi.

Milas - Bodrum Havalimanı DHMİ Başmüdürü Kemal Daştan, etkinliğin başlangıcında yaptığı konuşmada, kurumun bölge ekonomisine ve turizme olan katkısına dikkat çekerek; “Sunmakta olduğumuz hizmetlerin aksaksız ve kusursuz olmasına azami dikkat gösteriyoruz. Havalimanımızda faaliyette bulunan tüm kurum ve kuruluşlarımız büyük bir uyum içinde çalışmaları bize bu imkânı vermiştir. Bu vesile ile faaliyetlerimiz sürecinde ve yaşadığımız sıkıntıların çözülmesi noktasında bizlere sağlanan katkı ve yardımlar için eşgüdümlü ve gayretli çalışmalarından dolayı havalimanımızdaki tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi, 1933 yılından bu yana sivil havacılık faaliyetlerinin gereği olan hava taşımacılığı, meydan ve yer hizmetlerinin yapılması, hava trafik kontrol hizmetlerinin ifası, seyrüsefer sistem ve kolaylıklarının kurulması ve işletilmesini sağlayarak havacılık sektöründe uluslararası standartlarda kaliteli, güvenli ve konforlu hava seyrüsefer ve havaalanı işletme hizmetlerini sunmaktadır. Bu hedefle küresel boyutta rekabet gücüne haiz dünyanın öncü kuruluşlarından biri olmaktır. Milas-Bodrum Havalimanı olarak bu hizmetleri en iyi şekilde ifa edebilmek için DHMİ diğer kurum ve kuruluşlarla birlikte büyük bir uyum ve gayret içerisinde çalışmaktadır.

Havalimanımızdan 2016 yılı 11 Mayıs itibariyle 499 bin 388 yolcuya hizmet verilmiş, 2017 yılı Mayıs itibariyle 537 bin 277 kişiye hizmet sunulmuştur. Yani iç hatlarımızda 2016 yılına göre % 11.2 oranında artış olmuştur. Dış hatlarımızda ise yaklaşık % 21 düşüş vardır. Ancak organizasyonlarla ilgili yetkili firmalarla yapılan görüşmelere göre Haziran 2017 ayı içinde yapılacak seferlerin artışı ile birlikte bu verilerin, 2016 yılı verilerinin üstüne çıkması beklenmektedir.

Emekleriyle, alın terleriyle ve kıymetli çalışmalarıyla kurumumuzu 1933 yılından bugüne taşıyan değerli çalışanlarımızı anmak istiyorum. Burada, görevi başında ya da emekliliği sürecinde ebediyete intikal etmiş tüm kurum personelimizi rahmetle anıyor, onları minnet ve şükranla yad ediyoruz. Emekliliği nedeniyle aramızdan ayrılan tüm personelimize de şükranlarımızı sunarak teşekkür ediyoruz.

Son olarak, halen görevi başında kurumumuzun büyük başarısının altında imzası bulunan kıymetli mesai arkadaşlarıma da, göstermiş oldukları bu özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, kendilerine ve değerli ailelerine sağlık ve mutlu ömürler diliyorum” dedi.

Milas - Bodrum Havalimanı DHMİ Başmüdürü Daştan tarafından yapılan konuşmanın ardından 84’üncü kuruluş yıldönümü pastası, Başmüdür ve Müdür yardımcıları tarafından kesilirken, kurumdan emekli olmuş eski müdürlere de teşekkür plaketi verildi.

Düzenlenen yaşgünü kutlama yemeği, canlı müzik eşliğinde gece geç saatlere kadar sürdü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X