Milaslı Güreşçi ‘Yılın Başarılı Sporcusu’ seçildi

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR -

Milaslı Güreşçi ‘Yılın Başarılı Sporcusu’ seçildi
Bu içerik 651 kez okundu.

Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi’nde eğitim alan Abdullah Akdağ, Muğla’da en başarılı sporcu seçildi.

Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi, yetiştirdiği başarılı sporcularına her geçen gün yenilerini ekliyor. Merkezden yetişen sporcular, adeta başarıya doymuyor. Bu kez, Güreş Eğitim Merkezi’nde eğitim alan Abdullah Akdağ, Muğla Valiliği tarafından ‘Yılın Başarılı Sporcusu’ seçildi. Akdağ ve antrenörü, eski Dünya ve Avrupa Şampiyonu Bünyamin Emik, Muğla Valiliği tarafından Muğla Öğretmen Evi’nde düzenlenen organizasyonla ödüllerini aldılar.

Kendisini Yılın Başarılı Sporcusu seçen herkese teşekkür eden Abdullah Aldağ, hedefinin her zaman Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söyledi.

Aldağ’ın Antrenörü Bünyamin Emik ise, “Sporcumuz, çalışmalarında gösterdiği performansı, katıldığı maçlarda da gösterdi. Bu durum bizleri fazlasıyla memnun etti. Muğla Valiliği tarafından da başarılı sporcu olarak seçilmesi öğrencimizi ve bizi memnun etti. Öğrencimizi bu ödüle layık gören herkese sonsuz teşekkürler” dedi.

Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi’nin her yıl elde ettiği başarılarına bir yenisini daha eklediğini belirten Milas Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Ali Ünlüsoy da, genç sporcuyu ve antrenörlerini kutlayıp güreşin ata sporumuz olmasına vurgu yaparak, “Milas olarak her zaman güreşe sahip çıkmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Elde edilen başarılar, umarım artarak ilerleyen yıllarda da devam eder” dedi.

 

İlimiz genelinde Başarılı Sporcular ödüllendirildi

Bu arada, Valilik Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, ilimiz genelinde, 2017 yılında ulusal ve uluslararası alanda dereceye giren başarılı sporcular Muğla Valisi Amir Çiçek tarafından ödüllendirildi.

Düzenlenen törene, Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş, kurum müdürleri, sporcular ve aileleri katıldı.

Ödül töreninde yaptığı konuşmada, Muğla'nın hedefinin olimpiyatlara sporcu yetiştirmek olduğunu belirten Vali Çiçek, “İki yıl önce böyle bir hedef koyduk. Bunu yaparken, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç başta olmak üzere Müsteşarımızın destekleri, milletvekillerimizin de Ankara'da ödenek alınması yönündeki gayretleri oldu. Bu sayede spor tesislerimizin büyük bir bölümünü bitirdik ve devam eden spor tesislerimiz var. Son iki yılda, birlikte yapılan çalışmalar sonucunda ilimizdeki sporcularımız ulusal ve uluslararası maçlarda dereceye girerek Muğlalıları gururlandırdılar. Ayrıca geçen yıl ve içinde bulunduğumuz bu yılda bölgesel, ulusal ve uluslararası müsabakaların organizasyonunda ev sahipliği yaparak spor turizmini geliştiriyoruz. Bu azimli ve kararlı çalışmalarımızda bizlere katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Sporcularımızı, onları yetiştiren teknik hocaları, kulüp başkanlarını ve de anne babalarını tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Amir Çiçek başarılı sporcuları birer çeyrek altınla ödüllendirdi. Ödül töreni bitiminde sporcular, onların yakınları ve törene katılan protokol üyeleri, basın mensuplarıyla birlikte, düzenlenen iftar yemeğine katıldılar. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X