“Dünya Çevre Günü”nde çevre rezaletleri!..

A. Coşkun EFENDİOĞLU -

“Dünya Çevre Günü”nde çevre rezaletleri!..
Bu içerik 358 kez okundu.

Turizm Yolu, Moloz Döküm Sahası Olmuş

“Dünya Çevre Günü”nde, yurttaşların gazetemize ilettiği çevre rezaletleri, ilginç bir paradoks oluşturdu. Yukarıdaki fotoğraf, Kıyıkışlacık-Zeytinlikuyu yolunun sol tarafı. Hemen Gazeteciler Sitesi’ne dönmeden önce, birileri, inşaat artığı olduğu belli olan molozları, çuvalları, vb. yol kenarına döküvermişler. Dökülen yerler de zeytinlik ve çam ağaçları ile kaplı.. Durumu gazetemize ileten yurttaşlar, “Belediyelerimiz, ya da ilgili kimse, bunları hiç görmüyorlar mı? Bunlar yeni de değil. Bir süredir burası resmen moloz döküm alanı haline geldi. Hatta, biraz daha yukarıda, Baştur ve Rüyakent tarafına sapan yolun sağında da zeytinlik alan, bundan çok daha fazla molozlarla kaplı durumda. Buralar bölgemizin en önemli turizm alanları, ikinci konut alanları.. Bu çirkinliklere yetkililerin göz yummamaları, hatta bunları kimlerin döktüğünü araştırarak, yaptırım uygulamaları gerekmiyor mu?” diyorlar.

Bizden duyurması..

Tüm yetkililere..

 

Kuyu Pompası Balık Posasıyla Örtülmüş…

Bu da bir başka bölgemizden. O bölgede tarımla uğraşan bir vatandaşımız, bahçesini sulamak için kullandığı kuyudan geçtiğimiz gün su çekmek ister. Kuyu, yolun sağ tarafındaki banket alanında yer alıyor. Ancak bir görür ki, pompa vıcık vıcık bir pisliğin altında kalmış. Besbelli, birileri yol kenarında durarak, muhtemelen bu atığı taşıyan kamyon ya da vidanjörden aşağı boca etmişler yağlı artığı. Etrafa yağdığı koku bir yana, vatandaşın pompası iş göremez hale gelmiş. Vatandaş, ilçemizdeki Halk Sağlığı birimlerini arayarak durumu aktarmış. Çıkan yetkili ise, “haberleri olduğunu” ve “bunu balık ağı temizleme işi yapanların zaman zaman yaptıkları”nı söylemiş. Ama vatandaş da, bu pisliğin balık ağı temizliği sonucu oluşan bir pislik değil, muhtemelen balık yemi üretimi yapan çevredeki bir tesisin yağlı atığı olduğunu söyleyerek, burdan numune alarak yapanların tespit edilmesini istemiş.

Bakalım, yapanlar bulunacak mı?

İlgilenen, ama laf olsun diye değil, sonuç alıcı bir şekilde ilgilenen olacak mı? Olayı takip edeceğiz. Yetkililerden de bir açıklama bekliyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X