“Bu büst dünyanın en güzel büstü”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR

“Bu büst dünyanın en güzel büstü”
Bu içerik 343 kez okundu.

Fethiye Nif Ortaokulu öğrencileri, okullarına yapılan hizmetler için Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür mektubu yazdı.

Fethiye Nif Ortaokulu Müdürü Zeki Gezen ve Fethiye Nif Muhtarı Ferat Uysal, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e, okullarına ve mahallerine yapılan hizmetler için teşekkür ziyaretinde bulundular. Ziyarette, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür plaketi veren Okul Müdürü Zeki Gezen, plaketle birlikte öğrencilerin Başkan Gürün’e yazdığı teşekkür mektuplarını da sundu.

Okullarına yapılan Atatürk büstü ve bakım onarım çalışmalarından dolayı çok teşekkür ettiklerini söyleyen Okul Müdürü Zeki Gezen, çocukların da söyleyeceklerini kaleme aldıklarını ve Başkan Gürün’e mektup yazdıklarını belirtti.

 

“Atamızın bu ülkeyi emanet ettiği gençlerimiz geleceğimizdir, onlar için ne yapsak azdır”

Mektupları tek tek okuyan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, minik ellerin kocaman yürekleriyle yazdıkları mektupların kendisini çok duygulandırdığını ve mutlu ettiğini söyleyerek, “Okullarına yapılan hizmetlerden sonra minik ellerin kocaman yürekleriyle kaleme aldığı mektuplardan bazı satırları paylaşmak istiyorum. ‘Okulumuzda Atatürk büstü yoktu, şimdi İstiklal Marşı’nı okurken Atatürk’ün güzel gözlerine bakabiliyoruz’, ‘Sizin emeklerinizin karşılığını; okuyarak, vatanımıza milletimize yararlı olarak ödeyebiliriz’, ‘Bu büst dünyanın en güzel büstü’ … Okuduğumda beni duygulandıran, gururlandıran ve gelecek için umutlandıran mektupların sahibi çocuklarımız için ne yapsak azdır. Atatürk’ün izinde ilerleyen, okullarına yapılan hizmetlerin karşılığını vatana, millete yararlı bireyler olarak ödemek isteyen çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X