“Derneğimize her zaman destek olacağız”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Derneğimize her zaman destek olacağız”
Bu içerik 400 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yörük - Türkmen geleneğini yaşatmak amacıyla bir süre önce kurulan Milas Yörük Obaları Kültür Derneği'nin Türk kültürünün yaşatılması için güzel bir girişim olduğunu belirterek, “Derneğimize her zaman destek olacağız” dedi.

Milas'ta kısa bir süre önce kurulan Milas Yörük Obaları Kültür Derneği yöneticileri MİTSO'yu ziyaret ettiler. Ziyarette MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile görüşen dernek yöneticileri, derneklerinin kuruluş amacını ve yapmak istediklerini anlattılar.

Kaybolmaya yüz tutmuş Yörük - Türkmen kültürünü yaşatmak amacıyla kurdukları derneğin yapacağı çalışmaları anlatan dernek yöneticileri MİTSO'dan da destek istediler.

Milas Yörük Obaları Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Turgut, derneğin yönetim kurulunda Başkan Yardımcısı Özay Gezgin, Sayman Ahmet Karabıyık, Genel Sekreter Süleyman Ören, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Yılmaz, Can Helvacıoğlu ve Hidayet Kabaçam'ın görev aldığını anlatarak arkadaşlarını tanıttı. Dernek üyeleri, amaçlarının Yörük Türkmen geleneğini yaşatmak ve tanıtmak amacıyla Milas içinde uygun bir yer aradıklarını anlattılar ve derneğin çalışmalarında MİTSO'dan destek istediler.

Derneğin güzel amaçlarla kurulduğunu ve Milas'ın ve Yörük kültürünün tanıtımında önemli çalışmalar yapacağına inandığını belirten MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Güzel bir girişim başlattığınız için sizleri kutlarım. Biz de geleneğimizin ve kültürümüzün yaşatılmasını istiyoruz. Bu konuda derneğimize her zaman destek olacağız. Her zaman, olanaklarımız ölçüsünde gereken desteği veririz. Çalışmalarınızda başarılar dileriz” dedi.

Bu sırada Dernek Başkanı Erkan Turgut, Reşit Özer'in “derneğimiz” vurgusuna dikkat çekerek, “Gittiğimiz yerlerde hep 'derneğiniz' diye hitap edildi. Fakat burada siz ‘derneğimiz’ diyerek bizi ne kadar benimsediğinizi, sahiplendiğinizi açıkça ortaya koydunuz. Teşekkür ederiz. Çok duygulandık. Bundan sonra hep birlikte güzel çalışmalar yapmak ve kültürümüzü gençlerimize anlatarak, tanıtarak yaşatmak istiyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X