23 Nisan İlk ve Orta Okulu’nun önündeki ‘Alt geçit’ yenileniyor, iyileştiriliyor …

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

23 Nisan İlk ve Orta Okulu’nun önündeki  ‘Alt geçit’ yenileniyor, iyileştiriliyor …
Bu içerik 351 kez okundu.

Zaman zaman, ‘amacına uygun kullanımı’na ilişkin sorunlar nedeniyle gündeme gelen-getirilen 23 Nisan İlk ve Orta Okulu’nun önündeki ‘alt geçit’ yenilenip iyileştiriliyor.

Özellikle okulların açık olduğu dönemlerde öğrencilerin kullanmak istediği, ancak yeterli aydınlatma olmaması, aşırı yağışlar sonrası yağmur sularının alt geçide dolması ve en önemlisi de, içinde “çeşit çeşit” atıkların bulunması nedeniyle ‘çok kötü’ görüntü verdiği için yeterince kullanılamayan ve bu yüzden atıl durumdaki alt geçite, başlatılan yenileme çalışmasıyla işlev kazandırılmaya çalışılıyor.

Kısa bir süre önce Karayolları Bölge Müdürlüğü’nce başlatılan yenileme-iyileştirme çalışmaları sürdürülürken, alt geçitin yeni haliyle okulların açılışına yetiştirilmeye çalışıldığı belirtiliyor.

Geçmiş yıllarda meydana gelen kazalarla da sıkça kamuoyunun gündemine giren alt geçit ile ilgili başlatılan çalışma, mahalle sakinlerinde memnuniyet yaratırken, okula giden çocuklar başta olmak üzere tüm mahalle sakinlerinin güvenli bir şekilde alt geçidi kullanmalarıyla, olası kazaların da önüne geçileceğine dikkat çekiliyor.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, konuyla ilgili olarak vatandaşların kendisine birkaç kez şikayette bulunduğunu, yerel yöneticiler ve konunun asıl sorumlusu Karayolları Bölge Müdürlüğü’nü arayarak durumdan haberdar edildiklerini belirterek; “Büyükşehir belediyemize bağlı itfaiye ekipleri ve zabıtayı arayarak ilk başta alt geçidin temizliği sağlandı, ardından da Karayolları Bölge Müdürlüğümüz tarafından bir revize çalışması başlatıldı. Düzenlemenin ardından alt geçit, tam anlamıyla işlev kazanacak. Temiz tutulması konusunda semt sakinlerinden azami dikkat etmelerini beklerken, bizler de belirli aralıklarla gerekli kontrolleri yapacağız. Geçmişte birileri tarafından farklı amaçlar için kullanılan alt geçidi bundan böyle vatandaşlarımız güvenli bir şekilde kullanacaklar” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X