Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’ya destek ziyareti

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’ya destek ziyareti
Bu içerik 350 kez okundu.

Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanı, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Birlik Encümen üyeleri Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ve Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan’ın, aldığı hak mahrumiyeti nedeniyle görevinden ayrı olan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’ya destek ziyaretinde bulundukları bildirildi.

Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nden konuyla ilgili olarak verilen bilgiye göre, aldığı “hak mahrumiyeti cezası” nedeniyle 27 Ağustos tarihine kadar görevinden ayrı olan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’ya destek ziyaretleri devam ediyor.

Çeşitli sendika ve sivil toplum örgütlerinin yanı sıra Kıyı Ege Belediyeler Birliği yöneticileri, Saka’yı Edremit’te ziyaret ettiler.

Birlik Başkanı Abdül Batur, Başkan Kamil Saka’nın 7 kez üst üste halkın güvenini alarak göreve gelmiş bir Belediye Başkanı olduğunu vurgulayarak, “Kamil Saka’yı geçmişten bu yana tanıyan, birlikte kentlerimize hizmet eden belediye başkanı arkadaşlarıyız. Yıllardan bu yana yaptığı hizmetleri ve halkın kendisini takdirini çok iyi biliyoruz. Yaşadığı bu süreçte her zaman yanında olduğumuzu belirtmek için ziyaret ettik” dedi.

Başkan Saka da, ziyaret nedeniyle konuklarına teşekkür ederek, içinin rahat olduğunu hiçbir yanlış uygulamaya imza atmadığını bir kez daha tekrarladı.

Hakkını yasal sürecin her aşamasında aramaya devam ettiğini kaydeden Saka, 27 Ağustos’tan itibaren çalışmalara tüm hızı ile devam edeceğini de sözlerine ekledi.

 

Güre Belediye Başkanı iken …

CHP’li Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’ya, yaklaşık 10 yıl önce Güre Belediye Başkanlığı görevinde iken bir taş ocağı ruhsatı ile ilgili Edremit 4. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 38 gün memuriyetten uzaklaştırma cezası verilmişti. Halen, bu “hak mahrumiyeti cezası” nedeniyle görevinden ayrı olan Saka, 27 Ağustos tarihinde görevine geri dönecek …

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X