‘ Servisler’ için yer aranıyor …

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

‘ Servisler’ için yer aranıyor …
Bu içerik 996 kez okundu.

İlçemizin en köklü eğitim kurumlarından Sakarya İlk ve Ortaokulu’nda okuyacak öğrencileri taşıyacak servis araçlarının park yeri, yeni eğitim - öğretim yılı başlamadan yine ilçemizin gündeminde…

Yıllardır eğitim - öğretim yılı başlangıcından yılsonuna kadar kent merkezindeki trafiği olumsuz yönde etkileyen servis araçlarının park yerleri, yeni başlayacak eğitim - öğretim yılı öncesinde de kent yöneticilerini kara kara düşündürmeye başladı. Özellikle Sakarya İlk ve Ortaokulu’nda okuyacak öğrencileri taşıyacak servis araçlarının, öğrencileri nerede indirip bindireceği merak konusu olmaya devam ediyor.

Bu sene Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen döner kavşak, servis araçları başta olmak üzere, özel araçlarıyla çocuğunu okula getirip götüren Milaslılar için de birçok sorun yaşatacağa benzerken, konu ile ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Milas Belediyesi çözüm yolları arıyor.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Belediyesi ile konuya ilişkin görüşmelerin devam ettiğini, gerekli izinler alınabilirse, Garanti Bankası’nın önündeki Taksi Durağı’nın devamını kullanacaklarını belirterek; “En azından orada 7 - 8 araçlık bir yer kazanmış olacağız. Eğer bu mümkün olmazsa, okul bahçesinde yine belediye ile ortak bir incelemede bulunup servis araçlarının bahçeye giriş çıkışını sağlayacağız.

Ancak ikinci yöntemde bizleri rahatsız eden nokta, araçların bahçeye giriş ve çıkışı sırasında öğrencilerimizin güvenliğini almakta zorlanacağımızı düşünüyorum. Her şeye rağmen okullar açılmadan önce soruna çözüm bulunacağı inancındayım” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X