‘Sağlıklı Yaşam Merkezi’ yapılacak!

A. Coşkun EFENDİOĞLU / Adem KANKAYNAR -

‘Sağlıklı Yaşam Merkezi’ yapılacak!
Bu içerik 1277 kez okundu.

Yıllarca Devlet Hastanesi olarak Milaslılara hizmet veren, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nin yapılmasının ardından büyük bölümü kullanılmaz olan, ancak bir bölümü ‘Merkez 2 Nolu Aile Sağlık Merkezi’ olarak hizmet vermeyi sürdüren eski, viran durumdaki bina yıkılıyor.   

Yıllarca bölgeye sağlık hizmeti veren, ilçemizin ilk devlet hastanesi olarak inşa edilen Topbaşı mevkisindeki bina yıkılıyor.

75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nin devreye girmesiyle ilk önce Diş Sağlığı Merkezi ve ardından da 2 Nolu Aile Sağlık Merkezi olarak bugüne kadar hizmet vermeyi sürdüren bina için alınan yıkım kararının ardından yıkım hazırlıklarına başlandı.

Aile Hekimliği hizmeti, bahçeye yaptırılacak prefabrik binada verilecek 

Bilindiği gibi Aile Hekimliği kurumunun oluşması sonrası, bu binada şu anda 7 Aile Hekimi hastalara hizmet veriyor. Binanın yıkım kararının verilmesiyle birlikte başlatılan görüşmeler sonunda, buradaki Aile Hekimlerinin, binanın bahçe kısmına bir prefabrik bina yaptırmaları ve Aile Hekimliği hizmetinin burada sürdürülmesi yönünde karar alındı.

Prefabrik binaya geçildikten sonra, eski bina yıkılacak ve Milas Toplum Sağlığı Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, yerine yapılacak bina “Sağlıklı Yaşam Merkezi” olarak kullanılacak.

Bu bina yapıldıktan sonra, Aile Hekimlerinin bu binaya mı geçecekleri, yoksa başka bir yere mi nakledilecekleri şu anda net değil ...

Öte yandan inşa edilen prefabrik binayı 7 Aile Hekimi’nin yaptıracağı ve yapılan protokole göre 2 - 4 yıl gibi bir süre sonra, yeni yerlerine geçtiklerinde, yapılan prefabrik binanın da Sağlık Bakanlığı’na devredileceği öğrenildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X