MİTSO, Milas’ı başarıyla tanıttı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

MİTSO, Milas’ı başarıyla tanıttı
Bu içerik 275 kez okundu.

Bu yıl 18 / 27 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen İzmir 86. Enternasyonal Fuarı’nda Onur Konuğu İl Muğla olurken, Muğla’nın ilçeleriyle birlikte tarihi ve kültürel ürünlerinin tanıtıldığı standın tanıtım yıldızı ise Milas Ticaret ve Sanayi Odası oldu. MİTSO, fuarda yaptığı sergileme, ikram ve gösterilerle Muğla standında ilgi odağı olmayı başardı.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, İzmir 86. Enternasyonal Fuarı’nın açılış günü olan 18 Ağustos’ta bir grup üyesini otobüsle İzmir’e, fuar açılışına götüren MİTSO, bu yıl fuarın onur konuğu ili olan Muğla standındaki sergileme alanında Milas’ın zeytin, zeytinyağı, zeytinyağı sabunu ve Sakarkaya’nın kırmızı balını tanıttı. MİTSO tanıtım alanında, fonda Milas’ın Uzunyuva Hekatomnos Lahiti’nden Beçin’e, Çomakdağ’ın taş evlerinden Euromos’a, Bafa Gölü’nden İasos’a kadar tarihi zenginlikleri sergilendi. Bu fonun önünde ise MİTSO üyeleri Mutlular Tarım Ltd. Şti, Felek Ticaret, Labranda Tarım Ltd. Şti, Beçin Zeytin ve Zeytinyağı, Sakarkaya Kırmızı Çam Balı ve Çetin Sağıroğlu zeytinyağı sabunları ürün tanıtımı yaptılar.

Fuarı ziyaret edenlerin beğenisini kazanan Milas zeytin ve zeytinyağı ile zeytinyağı sabunları ve kırmızı bal satışları memnuniyet verici bir seviyede büyük ilgiyle karşılaştı. Aralarında özellikle Afrika ülkelerinden gelenlerin de olduğu ziyaretçiler, sergilenmekte olan Milas ürünlerden satın aldılar.

MİTSO tanıtım alanında konuklara ikram edilen Milas otlu tepsi böreği, çaykama böreği ve namaz helvası da konukların ilgisini çekti.

 

Muğla’nın tanıtımı

başarılı geçti

Öte yandan, bu yıl fuarın onur konuğu ili olan Muğla, çok başarılı bir sergileme ile ilgi çekti. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından çok başarılı bir şekilde gerçekleştirilen stant düzenlemesi, ziyaretçilerin beğenisini kazandı. Muğla standının tanıtım yıldızı ise MİTSO oldu. MİTSO, yaptığı aktif sergileme ve yoğun katılım ile Muğla standına ve fuara ayrı bir canlılık kattı. Açılış günü MİFAD’lı zeybek oyuncularının gösterileri, Dibekdereli davul zurna ekibin çaldığı halkoyunları havaları büyük bir ilgiyle karşılandı. Dibekdereli davul zurna ekibinin sık sık çaldığı 10. Yıl Marşı ile İzmir Marşı ise İzmirlilerden çok büyük alkış aldı.

 

Reşit Özer: “MİTSO her

fuarda iz bırakıyor”

İzmir 86. Enternasyonal Fuarı’nın ardından fuarı değerlendiren MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “MİTSO, katıldığı her fuarda yaptığı aktif tanıtımla insanların hafızalarında iz bırakıyor” dedi.

İlke olarak Milas’ın doğal güzelliklerini, tarihi ve kültürel zenginliklerini her fuarda tanıtmayı benimsediklerini belirten Özer, “Bu ilke doğrultusunda, maddi olanaklarımız ölçüsünde her fuarda yer almaya gayret ediyoruz. Bugüne kadar katıldığımız her fuarda çok iyi izlenimler edindik. Çok büyük ve çok güzel bir ilgiyle karşılaştık. İnsanların hafızalarında silinmez izler bıraktık. Bu çizgimizi bundan sonra da sürdüreceğiz” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X