Selimiye’de de ayakta alkışlandı!

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Selimiye’de de ayakta alkışlandı!
Bu içerik 571 kez okundu.

Milas Belediyesi tarafından, ilçemiz merkezinde, Ören ve Güllük’ten sonra 25 Eylül Pazartesi akşamı Selimiye’de de sahnelenen “K harfi yeterlidir” adlı tek kişilik oyun, yurttaşlarımızca beğeniyle izlendi.

Sinan Meydan’ın yapıtından Utku Erişik’in sahneye uyarlayıp oynadığı oyun Selimiyeli hemşehrilerimizce de ayakta alkışlandı.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, CHP İlçe Başkanı Suat Özcan, Meclis Üyesi Mehmet Ali Mekik’in de aralarında bulunduğu kalabalık bir yurttaş topluluğu tarafından izlenen oyun büyük beğeni kazandı.

Dakikalarca ayakta alkışlanan oyunun sonunda sahneye çıkan Milas Belediye Başkanı; Muhammet Tokat; “Bu oyunu 5 kere izledim. 15 kere olsa yine izlerim. Elimizden geldiği kadar bu oyunu mahallerimizde izlettirmeye devam edeceğiz. Çünkü bu oyun sadece bir tiyatro gösterisi olarak değil, ülkemizin kuruluş tarihinin anlatılması bakımından önemli bir değere sahiptir. Özellikle gençlerin Atatürk’ü gerçeği ile anlaması açısından bu oyunu muhakkak izlemesi gerekli. Ben bu muhteşem performans ve güzel oyununuz için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Oyun Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasında yer alan K harfine ithafen hazırlanmış. “Belgelerin ışığı tiyatro sahnesini aydınlatıyor. Tarihin sanatla dansı yalanlara karşı AKL-I KEMAL gerçeğini doğuruyor …” sözleriyle dikkat çekilen oyun, Tarihçi Sinan Meydan’ın, ülkemizin içinde bulunduğu tabloya Mustafa Kemal Atatürk’ün, imzasındaki harfleri kastederek, şu tepki mesajı ekseninde kurgulanmış: “Şimdilik bir K harfi yeterlidir. Bana vaat ettiğiniz işler yapılıp bitirildikten sonra imzamın kalan kısmını tamamlarım …”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X