22 Ekim Pazar günü saat 14’te başlayacak

A. Kemal KAŞKAR -

22 Ekim Pazar günü saat 14’te başlayacak
Bu içerik 386 kez okundu.

Muğla Çevre Platformu’ndan (MUÇEP) yapılan açıklamada, yurttaşlarımız, 22 Ekim Pazar günü Akbük’te yapılacak “Muğla Cennet Kalsın Şenliği”ne davet edilerek, “Bisikletini, Yürüyüş Ayakkabılarını, Kayığını, Yerel Tohumunu, Uçurtmanı, Mayonu, Sazını ve Doğaya Verdiğin Gönlünü Kap Da Gel” denildi.

Konuyla ilgili olarak MUÇEP Sekreteryasından yapılan açıklama şöyle …

Merhaba Doğa Dostları,

Kurulmamıza da vesile olan “Doğal Sit Alanlarının Derecelendirme Değişikliği”ni bugüne kadar kabul etmedik. Yine de etmeyeceğiz. Muğla’nın eşsiz doğal güzelliklerini, tarım alanlarını, denizlerini ve geçimlerini buradan temin eden üreticilerimizi, esnafımızı, işletmecimizi gelecek her türlü zarara karşı uyarmaya, kollamaya çalıştık.

Şimdi de, 22 Ekim 2017 Pazar günü saat 14’te doğanın bize sunduğu tüm nimetlerden yararlanarak; taşımızı, ağacımızı, carettamızı, çiçeğimizi, yüreğimizdeki sevgiyi korumak için Akbük’teyiz…

Saat 14’te başlayacak şenliğimizi yürüyüşlerle, bisikletlerle, yüzerek, teknelerimizle, uçurtmalarımızla, balıkçılarımızla, sörf, kanocularla, arıcılarımızla, meşe tohumlarımızla  renklendireceğiz.  Yerel sanatçılarımızla türküler söyleyerek, yerel oyunlarımızla Akbük’ü şenlendireceğiz.

Dünyada tek olan “Mavi Yolculuk”un yapıldığı Gökova Körfezi’nin nasıl korunabileceğini, mavisiyle, yeşiliyle, tüm canlıları, cansızları ile “Muğla Nasıl Cennet Kalır”ı konuşacağız.

Görüşmek üzere, sevgi ve dostlukla kalın.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X