Milas TEK Koleji, Ukraynalı öğrencileri ağırladı …

Adem KANKAYNAR -

Milas TEK Koleji, Ukraynalı öğrencileri ağırladı …
Bu içerik 1162 kez okundu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu’nun Akademik İşbirliği

Protokolü çerçevesinde Ukrayna KİROVOHRAD VOLODYMYR VYNYCHENKO DEVLET PEDOGOGİCAL ÜNİVERSİTESİ öğretim elemanları ve KİROVOHRAD PEDAGOGİCAL Lisesi öğrencilerinden oluşan heyet, 17 - 23 Ekim 2017 tarihleri arasında Muğla’daki bazı okulları ziyaret programı kapsamında Özel Milas TEK Kolejini de ziyaret etti.

Ziyaret, gurubun havaalanından alınması ve ilçemizin de tanıtımı amacıyla Çöllüoğlu Hanı’nda verilen kahvaltı ile başladı. Grubu çiçeklerle  karşılayan okul yönetimi, Çöllüoğlu Hanı başta olmak üzere ilçemizin tarihi, coğrafi ve kültürel özellikleri anlatıldı.

İlçemizle ilgili sunumlar, Özel Milas TEK Koleji İngilizce Öğretmeni Hasan Çalışkan ve Okul İdari İşler Personeli Fatma Aktaş tarafından yapılırken, kahvaltı sonrası okul içinde brifing odasında önce Ukrayna öğrenci grubu ülkelerinin milli özelliklerini ve yaşadıkları bölgeyi; dans, drama ve el sanatlarını tanıttılar. Ukraynalı öğrenciler, TEK Koleji’nde eğitim gören küçük öğrencilere, ülkelerinden getirdikleri çeşitli hediyeleri de takdim ettiler.

Özel Milas TEK Koleji İngilizce Öğretmeni Hasan Çalışkan, ilçemizi ve okullarını tanıtan sunumu yaptıktan sonra Ukraynalı öğrenciler tarafından okul ve ilçemiz ile ilgili çeşitli soruları da yanıtladı. Karşılıklı sorular İngilizce olarak yöneltilip yanıtlanırken, grupların birbirleri ile ilgili merak ettikleri sorular kimi zaman her iki grubun öğrencilerini güldürdü.

Okul Müdürü Şevket Aktaş, başta öğretmen grubu olmak üzere tüm öğrencilere çeşitli hediyeler sunarken, Ukraynalı öğretmenler ziyaret anısına Şevket Aktaş’a plaket verdi ve ülkelerine davet ettiler.

Gerçekleşen ziyarette Okul Kurucusu Ahmet Tekdemir de hazır bulunurken, Ukraynalı misafirler tarafından kendisine, günün anısına Ukrayna el sanatları ürünü bazı hediyeler sundular. Ziyaretçi öğrenciler ve öğretmenler bazı sınıflarda öğrencilerle sohbet ettikten sonra programları gereğince Menteşe’ye gitmek üzere ilçemizden ayrıldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X