Sıtkı Koçman, vefatının 12. yılında anıldı

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

Sıtkı Koçman, vefatının 12. yılında anıldı
Bu içerik 276 kez okundu.

Merhum hayırsever yurttaş Sıtkı Koçman, vefatının 12. yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi AKM B salonunda düzenlenen programla anıldı.

Törene, Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Sıtkı Koçman Vakfı Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanı Naci Parmaksız, Sıtkı Davut Koçman’ın kızı Okşan Koçman, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Vali Civelek, anma etkinliğinde ilk olarak, beraberindeki heyetle birlikte ‘Sıtkı Davut Koçman Fotoğraf Sergisi’nin açılışını yaparak sergiyi gezdi.

Anma programında konuşma yapan Vali Civelek, şunları söyledi:

“Hepinizin bildiği üzere, çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmanın en önemli unsuru eğitimdir. Ülkemizin büyümesi, gelişmesi, ilerlemesi, kalkınması; gerek bölgesel gerekse küresel ölçekte gelişmiş ülkelerle rekabet edilebilirlik gücü, nitelikli insan kaynağımız ile mümkündür. Üniversitemiz saygın, güçlü akademik kadrosu, kaliteli ve nitelikli eğitimi ile içinde bulunduğumuz bilgi çağında, bilgi çağının gereklerine uygun bir şekilde gençlerimizi en uygun şekilde yetiştirerek geleceğe hazırlamaktadır. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, kentin sosyo-kültürel gelişimine katkı sağlayan itici bir güçtür. MSKÜ ile haklı gurur duymamıza vesile olan üniversitemizin hamisi, değerli hayırseverimiz, eğitim sevdalısı, eğitim tutkunu, gençlerimize ve bizlere rol model, örnek insan Sıtkı Davut Koçman’ın aramızdan ayrılışının 12. yılında onu bir kez daha rahmetle, saygıyla anıyoruz. Ruhu şad olsun …”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X