“Yeni fuar, geçen yıla göre çok daha zengin ve canlı geçecek”

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

“Yeni fuar, geçen yıla göre çok daha zengin ve canlı geçecek”
Bu içerik 481 kez okundu.

Geçen yıl ilki yapılan ve bu yıl 28 Mart - 1 Nisan tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek olan Milas Decoboss Güney Ege 2. Yapı, Dekorasyon ve Mobilya Fuarı için hazırlıkların başlatıldığı bildirildi.

Fuarın, gelen yoğun talep nedeniyle geçen yıla göre bin 500 metrekare daha geniş alanda düzenleneceği ve katılımcı firma sayısının da 40’tan 70’e çıkmasının beklendiği belirtildi.

2. fuar için hazırlıklar başlatıldı

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Fuarın organizatör firması Expolink Fuarcılık Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Erdoğan ile aynı firmanın Proje Sorumlusu Gülşah Çakal, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile bir araya gelerek 2. fuar için hazırlıkları başlattılar. Geçen yıl Milas 8. Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın hemen ardından yapılan fuar, katılımcı firmalardan gelen talepler doğrultusunda 28 Mart - 1 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Yine katılımcı firmaların talepleri göz önüne alınarak fuarın açılış ve kapanış saatleri 10.30 - 21.00 olarak belirlendi.

Geçen yıl katılan firmaların fuardan çok memnun kalmaları, katılmayan firmaların da, ilk kez düzenlenmesine rağmen fuara gösterilen ilgiyi görerek katılmak istemeleri nedenleriyle artan talebi karşılamak üzere fuar alanı 3 bin 500 metrekareden 5 bin metrekareye çıkarılacak. Ayrıca fuar alanında yenileme, bakım ve onarım çalışmalarına da önem verilecek. Fuarın duyurusu Türkiye genelinde yaygın bir şekilde yapılarak, Milas dışından da, Türkiye veya dünya çapında üretimler yapan inşaat, mobilya ve dekorasyon alanında ana üretici firmaların, yerel bayilikler bulmaya yönelik katılması sağlanacak. Geçen yıl 40 firmanın stant açtığı ve 22 bin 300 ziyaretçinin geldiği fuara 70 firmanın katılması ve 33 bin dolayında ziyaretçinin geleceği umuluyor.

“Yeni fuar, geçen yıla göre çok daha zengin ve canlı geçecek”

Fuarın organizatör firması Expolink Fuarcılık Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Erdoğan, Milas Decoboss Güney Ege 2. Yapı, Dekorasyon ve Mobilya Fuarı için şimdiden tanıtım ve fuar alanının gelen talepleri karşılayacak şekilde genişletilmesi ve yeniden düzenlenmesi için çalışmalara başladıklarını belirtti.

Serdar Erdoğan fuara bu yıl özellikle Milas dışından çok talep geldiğini belirterek, “Geçen yılki fuar ilk kez düzenlenmesine rağmen başarılı olmuştu. Bunu duyan Milas dışından da birçok firma katılmak istiyor. Özellikle Türkiye ve dünya çapında inşaat, dekorasyon malzemeleri ve mobilya üreten birçok firma yerel bayiler bulabilmeye yönelik stantlar açmak istiyorlar. Bu nedenle yeni fuar, geçen yıla göre çok daha zengin ve canlı geçecek” dedi.

Gelen talebi karşılamak için fuar alanını 3 bin 500 metrekareden 5 bin metrekareye çıkardıklarını ve başta tuvaletler olmak üzere fuar alanının altyapısını düzenlemek, bakımını, onarımını yapmak ve yenilemek için çalışmalara başladıklarını dile getiren Serdar Erdoğan, tanıtıma da çok önem verdiklerini sözlerine ekledi.

“Milas Fuarları kalıcı hale geldi”

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de konuşmasında, başta Milas Kaymakamlığı, Milas Belediye Başkanlığı ve MİTSO olmak üzere, diğer meslek odalarının da yoğun emekleri ve katkılarıyla düzenlenmekte olan Milas Fuarlarının artık kalıcı hale geldiğini söyledi.

Geçen yıl, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın ardından ilk kez düzenlenen Yapı, Dekorasyon ve Mobilya Fuarının beklentilerin üzerinde ilgi gördüğünü, bu yılki fuarın daha çok ilgi göreceğini söyleyen Özer, “Amacımız Milas’ı her yanıyla, her ürünüyle tanıtmak. Bu fuarlar da Milas’ın ve ürünlerinin tanıtımına çok önemli katkılar sağlıyor. 2. Yapı, Dekorasyon ve Mobilya Fuarı’na MİTSO olarak her türlü desteği sağlayacağız. Geçen yıl katılan firmalarımızdan gelen talepler doğrultusunda fuarı 4 günden 5 güne çıkardık. İşyerlerinden çıkanların da fuarı ziyaret edebilmeleri için kapanış saatini 21.00’a çektik. Yapılacak yenileme ve düzenlemelerle birlikte Milas yine çok güzel bir fuara ev sahipliği yapacak” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X