MİTSO Ekim ayı olağan meclis toplantısı yapıldı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

MİTSO Ekim ayı olağan meclis toplantısı yapıldı
Bu içerik 395 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MİTSO) Ekim ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Meclis toplantısında, MİTSO’nun Ekim ayı kati mizanı oturuma katılan üyelerin oybirliği ile kabul edildi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, MİTSO’nun Ekim ayı olağan meclis toplantısı, Meclis Başkanı Mustafa Yüksel tarafından açıldı. Toplantıya Mustafa Yüksel’in daveti üzerine Güney Ege Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile Decoboss Güney Ege Yapı Dekorasyon ve Mobilya Fuarlarının organizatör firma yöneticisi Serdar Erdoğan ve firmanın proje sorumlusu Gülşah Çakal da katıldılar.

Fuarlarla ilgili hazırlıklar hakkında meclis üyelerine bilgi veren Serdar Erdoğan, bu yıl her iki fuarın da tanıtımına çok önem verdiklerini belirterek, “Trakya’dan İç Anadolu’ya kadar çok geniş bir coğrafyada Milas fuarlarının tanıtımını yapıyoruz. Çok olumlu tepkiler alıyoruz” dedi.

Meclis üyelerinin sorularını da yanıtlayan Serdar Erdoğan, “Bu yıl her iki fuar için de katılacak firmalardan çok yoğun talep geliyor. Her iki fuar da bu yıl çok daha başarılı geçecek” dedi.

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel de, bu yıl 8’incisi yapılacak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın artık oturduğunu belirterek, “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı başarılı geçiyor. Katılan firmalar, ziyaretçi sayısı hepsi de artık oturdu. Bu andan sonra bir düşüş olmaz” dedi.

Yapı, Dekorasyon ve Mobilya Fuarı’nın geçen yıl ilk kez düzenlenmesine rağmen başarılı sayılabilecek bir çizgi yakaladığını belirten Yüksel, sözlerini “Benim beklentim, gelecek yıllarda yapı fuarının tarım fuarının birkaç kat önüne geçeceği yönünde. Çünkü yöremizde inşaat sektöründe büyük gelişmeler var. İnşaat sektöründe bir patlama yaşanacak” diye sürdürdü ve daha sonra fuarların organizatör firma temsilcilerine, yaptıkları açıklamalar için teşekkür ederek meclis oturumunu açtı.

Genel Sekreter Kazım Sarıoğlu tarafından okunan Ekim ayı kati mizan cetveli üzerine söz almak isteyen olmayınca yapılan oylamada mizan, oturuma katılan meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edildi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de, yaptığı konuşmada, son bir aylık Oda çalışmaları hakkında meclis üyelerine bilgi vererek, zeytinyağından sonra Milas Tepsi Böreği ile Milas Yağlı Zeytininin de coğrafi işaretinin alınacağını sözlerine ekledi.

Başka söz almak isteyen olmayınca meclis oturumu Meclis Başkanı Mustafa Yüksel tarafından kapatıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X