‘Boğazkent’in kaderi mi bu?

Adem KANKAYNAR -

‘Boğazkent’in kaderi mi bu?
Bu içerik 560 kez okundu.

İlçemiz Burgaz Mahallesi Boğazkent Sitesi sakinleri, yıllardır her kış aynı çileyi çekiyor. Yağan ilk yağmurla birlikte yollar adeta ‘patates tarlası’na dönerken, öğrenci servisleri binaların önüne gelemeyince, öğrenciler servis araçlarına kadar çamur içinde yürümek zorunda kalıyorlar. Site sakinleri ise, her yıl yaşadıkları bu duruma tepki gösterirken, zaman zaman özel araçlarıyla evlerinin önüne kadar bile ulaşamadıklarını belirtiyorlar.

Her blokta 8 dairenin bulunduğu onlarca bloktan oluşan Boğazkent Sitesi sakinleri, özellikle kış aylarında yaşadıkları bu sorunlar nedeniyle kendilerini ‘ikinci sınıf vatandaş’ olarak görmeye başladıklarını, ilgili kurumlara ve yetkililere yaptıkları başvurulardan da herhangi bir sonuç alamadıklarını söylüyorlar.

Mevcut kooperatif imkânlarıyla birçok hizmeti kendilerinin sağladığını, ancak bu hizmetlerin kimi zaman yetersiz kaldığını belirten site sakinleri; “Kış ayları bizim için adeta çileye dönüyor. Yağan ilk yağmurla birlikte site içindeki yollar bozuluyor, araçlar ve yayalar bu yolları kullanmakta zorluk çekiyor. Çoğu zaman elektrik, su, telefon gibi çalışmalar nedeniyle bozulan yollar bir türlü yapılmıyor, aylarca aynı sıkıntıyı çekmek zorunda kalıyoruz” diyerek, bu çilenin ne zaman biteceğini soruyorlar.

Özellikle çocukların oyun oynamak için sokağa inemediğini dile getiren site sakinleri, “Çocuklarımız evlere hapsoldu. Güneşli havalarda bisiklete binmek istiyorlar, ancak bu yollarda bisiklet kullanmak imkânsız” diyerek, önümüzdeki günlerde daha da soğuk ve yağışlı günler yaşanacağına dikkat çekip, yolların bir an önce düzeltilmesini istiyorlar ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X