Öğrenciler Jandarma ile tanıştı

Adem KANKAYNAR -

Öğrenciler Jandarma ile tanıştı
Bu içerik 767 kez okundu.

İlçemiz 23 Nisan İlkokulu’nda eğitim-öğretim gören bir grup öğrenci, Milas İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek, Jandarmanın çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Jandarmanın kullandığı araçlar, Olay yeri inceleme, Trafik ve Asayiş ekiplerinin çalışmaları ve ekiplerin kullandığı araç-gereç ve malzemeler hakkında bilgi alan öğrenciler, öte yandan İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki araçlara binmek için adeta yarıştılar.

Milas İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı’na ait hizmet binasının bahçesinde hazırlanan araç-gereç ve malzemeleri inceleyen ve malzemelerin nasıl kullanıldığına ilişkin İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı’nda görevli personelden bilgi alan öğrenciler, bir anlamda Jandarma ile tanışıp Jandarmanın çalışma prensipleri hakkında bilgilendirildiler.

Milas İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada, özellikle geleceğimizin teminatı yavrularımızın Jandarma teşkilatı ile tanışmaları, Jandarmanın çalışmalarını yakından takip etmeleri ve ülkemiz ve milletimiz için Jandarma teşkilatının ne anlam ifade ettiğini anlamalarının önemine dikkat çekilerek, geçtiğimiz yıllarda da benzer çalışmaların yapıldığı belirtildi.

23 Nisan İlkokulu yönetici ve öğretmenleri ise bu tür sosyal faaliyetlerin öğrencileri geleceğe hazırlamak adına çok yararlı olduğunu belirterek, bundan sonra da ilçemizdeki kurum ve kuruluşlara yönelik bilgilenme ziyaretlerinin devam edeceğini söylediler.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X