Muğla Teknopark A.Ş. olağanüstü genel kurul toplantısı yapıldı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Muğla Teknopark A.Ş. olağanüstü genel kurul toplantısı yapıldı
Bu içerik 452 kez okundu.

 

Muğla Teknopark A.Ş.’nin olağanüstü genel kurul toplantısı, Muğla Valisi Esengül Civelek’in katılımı ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlük Senato Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya, Vali Civelek’in yanı sıra Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Teknopark Yönetim Kurulu Üyeleri ve şirket ortakları katıldı.

Valilik Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Civelek, “Bulundukları bölgenin sosyo-kültürel, ekonomik gelişmelerine katkı sağlayan, bilime dayalı üretimin artmasına vesile olan, işsizliği önleyen, üniversite, kamu kurum ve kuruluşları ile sanayi sektörü arasında çok güzel bir işbirliği tesis eden bu yapının oluşmasında gösterdiğiniz emek için teşekkür ediyorum” dedi.

Günümüzde teknoparkların ülkelerin iktisadi büyümeleri, toplumsal refahları ve teknolojik gelişmeleri için çok önemli mekanizmalar olduğunu dile getiren Vali Civelek, “Bu mekanizmalar için ülkemizin bir kamu politikası olarak hem kurulmasında hem de desteklenmesinde özel önem verdiği hususlar söz konusudur. Devletimiz teknoparklara hem mali hem altyapı desteği sağlamaktadır. Kurulduğu günden bugüne teknoparkla ilgili adım adım ilerleme ve gelişmeler kaydedilmiştir” dedi.

Vali Civelek’in konuşmasının ardından yapılan oylamada Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Akça Divan Başkanı, Yücel Okutur Divan Başkan Yardımcısı, Levent Devrim Uysal ise oybirliği ile katip olarak seçildi.

Oylamanın ardından Teknopark Genel Müdürü Filiz Öner tarafından genel kurula faaliyet raporu okundu. Daha sonra, Muğla Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kentsel Tasarım ve Mimari Avan Projesi değerlendirme sonuç raporu ile ilgili sunum yapıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X