Bu çocuklara şapka çıkartılır!

Adem KANKAYNAR -

Bu çocuklara şapka çıkartılır!
Bu içerik 975 kez okundu.

 

İlçemizdeki 6 Lisenin öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü/Haftası nedeniyle, Remzi Ozan-Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’ndaki öğrenci kardeşleriyle güzel bir etkinliğe imza attılar.

Milas ilçe merkezindeki 6 lisenin öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü/Haftası etkinlikleri kapsamında çok renkli bir farkındalık etkinliğine imza attılar. İlçemize bağlı Menteş Mahallesi’ndeki Remzi Ozan-Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’ndaki özel bireylerle birlikte büyük boyutlardaki karton kâğıtlara resim yapan öğrenciler, etkinliğin ardından okul bahçesinde sazlı-sözlü bir eğlencenin içine daldılar.

Öğretmenlerle birlikte yaklaşık 1 saat okul bahçesinde eğlenen öğrenciler, eğlencenin sonunda bir de pasta kestiler.

Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi, Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sebahattin Akyüz Fen Lisesi, Milas Anadolu Lisesi ve Şehit Murat İnci İmam Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından Remzi Ozan-Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’na gerçekleştirilen ziyarette, özel bireylerle lise öğrencileri, birlikte resim yaptılar.

Sabah saatlerinde başlayıp öğlene kadar süren etkinliğin amacının, engelli yurttaşlarımızın zorluklarla dolu yaşamlarına dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak ve sevgi ile her engelin aşılabileceğini göstermek olduğunu belirten Okul Müdürü Muhammet Mercan; “İlçe merkezindeki liselerimizde öğrenim gören gençlerimizi bugün aramızda görmek bizleri, özellikle de okulumuzda eğitim gören yavrularımızı son derece mutlu etti. Çünkü, gelen konuk öğrencilerimizle okulumuzda eğitim gören çocuklarımızın yaş grupları aynı. Dolayısıyla kaynaşmaları daha kolay oldu. Birkaç saat süren etkinlikte tüm öğrencilerimizi bir arada görmek, birlikte bir şeyleri başardıklarına tanık olmak, biz öğretmenleri hem duygulandırdı hem de toplumsal duyarlılığımızın artmış olmasını görmekle, gelecek adına umutlandırdı” diyerek, konuk lise öğrenci ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X