“Milas Belediyesi çalışıyor, kırsal mahalleler gelişiyor”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Milas Belediyesi çalışıyor, kırsal mahalleler gelişiyor”
Bu içerik 504 kez okundu.

Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin, sorumluluk alanındaki birçok kırsal mahallede gerekli düzenlemeleri tamamladığı, çalışma programında yer alan diğer mahallelerde ise hazırlıklara başladığı bildirildi.

Milas Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Milas Belediyesi, 2014 yılı öncesinde köy statüsünde olan, Büyükşehir yasası gereği mahallelere dönüşen kırsal alanlarda yatırımlarını sürdürüyor.

2016, 2017 ve 2018 yılları çalışma programında yer alan, ilçe geneli ve 132 kırsal mahallede düzenleme ve yenileme çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, söz konusu mahalleleri toplamda 1.138.639 m2 alt ve üst yapı işini tamamladı.

Konuyla ilgili açıklamada daha sonra şu bilgilere yer verildi:

“2016 yılı içinde kırsal mahallelerde başlattığı yatırım atağına hız kesmeden devam eden Milas Belediyesi, şimdiye kadar çeşitli alanlarda yaptığı çalışmalar ile birçok mahallenin çehresini değiştirdi. Altyapı, üst yapı, yeni ulaşım yollarının açılması, mevcut yolların bakım onarımı, sathi ve sıcak asfalt kaplaması, taş duvar örülmesi, meydan düzenlemesi, yeni çocuk oyun alanlarının yapımı gibi birçok alanda hizmetlerini sürdüren Milas Belediyesi Fen İşleri ekiplerinin yaptığı çalışmalar, kırsal mahallelerimizde oturan vatandaşlarımızın da beğenisini kazanıyor. Fen İşleri ekipleri ayrıca kendi sorumluluk alanları dışında kalan okul, cami ve sağlık evlerinin bakım, onarım ve çevre düzenleme işlerini de aralıksız sürdürüyor.

Ekipler şimdiye kadar kırsal mahallelerde, toplamda 546.274 m2 sathi asfalt , 211.200 m2 roadmix, 267.000 m2 Kilit parke 51.628 m2 Beton yol, 17.206 m2 Dekoratif kaldırım ,4.371 m2 Dekoratif parke , 36.575 m2 Sıcak asfalt kaplama ve 4.385 m2 altyapı büz döşeme işini tamamladı.”

 

“Adaletli olarak her noktaya hizmeti taşımak istiyoruz”

‘İş yapmak, sorun çözmek, insan memnun etmek’ anlayışı ile çalışmaların sürdürüldüğünü belirten ve 132 kırsal mahalleye eşit hizmet götürmeye devam ettiklerini dile getiren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise, yapılan çalışmalar hakkında şu açıklamada bulundu:

“2016 yılı içerisinde başlattığımız kırsal alan yatırımlarımıza 2017 yılında da hız kesmeden devam ediyoruz. 2018 yılı içerisinde de aynı şekilde devam edecek. 2016 yılı içerisinde kırsal mahalle ziyaretlerimizde yaptığımız konuşmalarda gerekli eksiklikleri tespit ettiğimizi belirtmiş, 2018 yılı sonu itibari ile de yaptığımız çalışmalar sonucunda bu mahallelerimizdeki değişimi herkesin göreceğini söylemiştik. Ekiplerimiz her alanda çalışmalarını devam ettiriyor. Birçok mahallemizde çalışmalarımızı tamamladık, programlarımız dahilinde diğer mahallelerimizde de eksiklikleri gideriyoruz.”

Vatandaşların kış aylarının yarattığı olumsuzluklardan etkilenmemesi için uğraş verdiklerini belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ekiplerin yaptığı her çalışmayı dikkatle takip ediyorum. Kırsal mahallerimizde yaşayan vatandaşlarımızın hassasiyetini anlıyor ve hizmetten geri kalmaması için çalışıyoruz. Sorunsuz, çağdaş, modern kenti inşa etmek için eşit ve adaletli olarak her noktaya hizmeti taşımak istiyoruz” dedi ve “Milas Belediyesi çalışıyor, kırsal mahalleler gelişiyor” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X