‘Yine bir Aile ortamı oluşturulacak’ …

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

‘Yine bir Aile ortamı oluşturulacak’ …
Bu içerik 1019 kez okundu.

Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu (MİŞTİ) çalışmalarını yaptığı binada yenileme-iyileştirme çalışmaları başlatıldı. Koltuklarından, ışıklandırmasına, ses sisteminden, zemin döşeme ve duvarlarına kadar yenilenecek olan binadaki çalışmalar tamamlandığında, MİŞTİ, yeni yılın ilk aylarında yepyeni bir çalışma salonuna kavuşmuş olacak. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu çalışma binasının modern bir görünüme sahip olmasının yanısıra işlevsel bir kullanılabilirlik kazanacağını belirtti.

Milas Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, 2017 yılı Aralık ayında 28. yaşını kutlayan MİŞTİ, her anlamda yenilenmeye gidiyor.

Yıllardır Milaslı tiyatroseverleri birçok oyunla buluşturan MİŞTİ’nin yeniden yapılanması, eski günlerine dönmesi ve yine bir aile ortamı oluşturulması adına, başta Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat olmak üzere Şehir Tiyatrosunun kurucuları arasında yer alan Necati Eser, Mustafa Ali Demirci, Hüseyin Yorulmaz ve Mehmet Kaya tarafından başlatılan çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.

Bu anlamdaki ilk çalışma, MİŞTİ tarafından çalışma alanı olarak kullanılan binada başlatıldı.

Atatürk Kültür Merkezi Açık Hava Tiyatrosu’nun bünyesinde bulunan binanın her şeyinin yenilenerek daha modern bir hale gelmesi için çalışmaların başlatıldığını belirten Başkan Tokat, “Şehir Tiyatromuzun artık yenilenmesi, eski günlerine geri dönmesi adına çalışmalar başladı. Çalışmalar bittiğinde daha güzel bir çalışma salonunu MİŞTİ’ye kazandırmış olacağız. Kısa bir süre içinde Şehir Tiyatrosu yenilenmiş ve eski günlerine dönmüş olarak güzel oyunlar sergileyecek” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X