Okullarda bakım-onarım-yenileme çalışmaları sürdürülüyor

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Okullarda bakım-onarım-yenileme çalışmaları sürdürülüyor
Bu içerik 421 kez okundu.

Milas  Belediyesi’nin, yarıyıl tatilinde ilçemizdeki okullarda yaptığı tadilat çalışmalarına hız verdiği bildirildi.

Milas  Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, okullar için her yıl bütçesinden önemli bir kaynak ayıran Milas Belediyesi, öğrenciler tatil yaparken okullardaki eksikleri tamamlamak için çalışıyor.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, okulların fiziki şartlarının iyileştirilmesi için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Acil Hizmet Birimi ekipleri, öğrencilerin, yarıyıl tatilinden sonra eksikleri tamamlanmış, tadilatları yapılmış olarak okullarında ders başı yapabilmeleri için yoğun bir çalışma başlattı. Yıl boyunca, başta boya badana olmak üzere, sıhhi tesisat onarımı, bahçe duvarı yapımı, tuvalet onarımı, oyun sahası düzenlemesi, kantin yapımı gibi pekçok konuda okullara destek veren Milas Belediyesi, yarıyıl tatilini de Güllük ve Ören mahallesindeki okullarda bakım ve onarım çalışmaları için fırsat olarak kullandı. Ekipler bu çerçevede Ören Ortaokulu’nun yetersiz kalan kantini için yenileme çalışması başlattı.

Acil Hizmet birimi ekipleri ayrıca Güllük Anaokulunu da yeniliyor.

İç ve dış cephe boyaları, taban ve duvarlara ahşap kaplamaları ve çatı tadilatı gibi birçok iş bir arada yürütülüyor. Ekipler, çocukların, eğitim öğretim yılının ikinci yarısına eksiklikleri giderilmiş, tamamen tadilat görmüş sınıflarda eğitim görmeleri için yoğun çaba sarf ediyor …

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X