Muhtarlıklar Müdürlüğü kuruluyor

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

Muhtarlıklar Müdürlüğü kuruluyor
Bu içerik 494 kez okundu.

Milas Belediye Meclisi’nin Şubat ayı olağan toplantısının 6 Şubat Salı günü saat 14.00’da Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda yapılacağı ve yurttaşlarımızın Meclis toplantısına davetli oldukları bildirildi.

Milas Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Başkanlığında toplanacak Meclis’te, aralarında, Milas Belediyesi Muhtarlıklar Müdürlüğü adlı yeni bir birimin oluşturulmasının da olduğu 14 ana gündem maddesi görüşülüp karara bağlanacak.

 

Gündem

1-Açılış ve yoklama.

2- İlçemiz Kurudere Mahallesi merkez mevkii 132 ada 7 parselde kayıtlı 585,10 m2 kargir ev ve arsa vasıflı taşınmazın, imam lojmanı olarak kullanılması konusunun görüşülmesi. (Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)

3-Belediyemize ait, ilçemiz Beyciler Mahallesi 103 ada 39 parseldeki taşınmazın, organik tarım ve permakültür faaliyet amaçlı ve Kuzyaka Mahallesi 2274 parseldeki taşınmazın süs bitkileri yetiştiriciliği faaliyet amaçlı kiralama taleplerinin görüşülmesi. (Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)

4-Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğü Milas Veteriner Fakültesi Dekanlığı’na tahsis edilen İlçemiz Mutluca (Beçin) Mahallesinde 2002, 2003 ve 2004 parseller arasında kalan 9233,60 m2 miktarındaki park ile üniversite yerleşkesi olan 1262 parsel bitişiğindeki kent parkının batısında bulunan 4.597,56 m2 miktarındaki park alanının 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu gereğince tahsis işleminin iptal edilmesi hususunun görüşülmesi. (Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)

5- Belediyemize ait İlçe merkezi, Güllük, Selimiye ve Bafa Mahallelerinde bulunan taşınmazların 10 yıllığına kiraya verilme hususunun görüşülmesi. (Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)

6-Elif Yurtseven’in dilekçesi ile İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi Akdeniz Caddesi Mavişehir Blokları No: 18/2 adresinin içkili yerler bölgesine alınması talebinin görüşülmesi. (Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü)

7-İçkili Yerler Belirleme Komisyonunun; Fidanser Billur’un talebi üzerine İlçemiz Hacıilyas Mahallesi Sünnetçi Sokak Arasta Park içi adresinin içkili yerler bölgesine alınması ile ilgili hazırladıkları komisyon raporunun görüşülmesi. (Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü)

8-İçkili Yerler Belirleme Komisyonunun; Davut Yıldırım’ın talebi üzerine İlçemiz Selimiye Mahallesi park caddesi No:3 adresinin içkili yerler bölgesine alınması ile ilgili hazırladıkları komisyon raporunun görüşülmesi. (Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü)

9-Kamu hizmetlerinin etkin, verimli ve güvenli bir şekilde sunulması, sorunların en kısa sürede yetkili makamlara iletilmesi, muhtarların etkinlik ve işlevlerinin artırılarak taleplerinin sonuçlandırılması amacıyla İçişleri Bakanlığınca oluşturulan yeni bir sistem ile ilgili olarak 2015/8 Sayılı Genelgenin 6/c maddesi gereğince ilçe belediyelerinde Muhtarlıklar Müdürlüğü kurulması ile ilgili kadro ihdas cetvelinin görüşülmesi. (İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü)

10-Muğla 1. İdare Mahkemesinin kararı doğrultusunda; Belediyemiz Veteriner kadrosu karşılık gösterilerek tam zamanlı sözleşmeli personel olarak çalıştırılacak 1 adet Veterinere verilecek ücretin görüşülmesi. (İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü)

11-Belediyemiz Hukuk İşleri Müdürlüğünde çalıştırılmak üzere tam zamanlı sözleşmeli personel olarak 1 adet Avukata verilecek ücretin görüşülmesi. (İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü)

12- Belediye Meclisi’nin 08/01/2018 tarih 34 sayılı kararındaki Kararın özü ve Karar kısmında “……… Otopark Alanında Trafo Alanı ……..” olarak bahsi geçen Otopark’ın “…….. Park Alanında Trafo Alanı …..” olarak düzeltilmesi hususunun görüşülmesi. (Plan ve Proje Müdürlüğü)

13- Mustafa Kemal Ergen vekili Nalan Alğtekin’in dilekçesi ile Muğla İli, Milas İlçesi, Meşelik Mahallesi, Gülderek Mevkii N19-d-13-a-1-c pafta 451 ada 1 parsel numarasında kayıtlı, Mustafa Kemal Ergen mülkiyetindeki toplam 5.736,32 m2 yüzölçümlü taşınmazda “Akaryakıt ve Servis İstasyonu Alanı” amaçlı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planının incelenerek onaylanması talebinin görüşülmesi. (Plan ve Proje Müdürlüğü)

14- İmar Komisyon raporlarının görüşülmesi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X