Halk müziğimizi Mehmet Kaplan’dan dinlemek bir başka güzel …

Adem KANKAYNAR -

Halk müziğimizi Mehmet Kaplan’dan dinlemek bir başka güzel …
Bu içerik 1457 kez okundu.

 

Türk Halk Müziği’nin güçlü sesi Mehmet Kaplan, her hafta Çarşamba günü Esinti Restoran’da sevenleriyle buluşuyor. Usta isim Arif Sağ’ın öğrencilerinden olan Kaplan, söylediği birbirinden güzel türkülerle, dinlemeye gelenleri adeta mest ediyor.

Millet olarak sahiplendiğimiz, öz değerimiz dediğimiz Türk Halk Müziği; geçmişten günümüze icra edilen, bugün birçoğu ebediyete intikal etmiş ancak Türk Halk Müziği’ne kazandırdığı eserleri halâ kulaklarımızda çınlayan, yaşayanlardan dinlemekten de son derece keyif aldığımız, vazgeçilmez bir müzik türüdür. Kimi zaman dertlendiğimizde, kimi zaman da neşelenip dinlediğimiz Türk Halk Müziği eserlerinde bir yaşanmışlığın öyküsünü de bulmak mümkün…

İşte ‘öz müziğimiz’ dediğimiz, bizden olarak sahiplendiğimiz bu müzik türünün son yıllardaki en usta seslerinden, yorumcularından biri olan, halk müziğinin usta ismi Arif Sağ’ın öğrencilerinden Mehmet Kaplan, her hafta ilçemize bağlı Menteş Mahallesi’ndeki Esinti Restoran’da sahne alıyor.

Sazıyla, sözüyle ve yorumuyla dinleyenleri kendine hayran bırakan Kaplan, yaklaşık 2 saatlik programında yurdumuzun tüm yörelerinden eserler seslendirirken, Malatya yöresine ait Arguvan havalarıyla da dinleyicileri adeta mest ediyor.

Türk Halk Müziği’ni seven, dinlemekten keyif alanlara duyurulur. Türk Halk Müziği’ni Mehmet Kaplan’dan dinlemek bir başka güzel …

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X