İYİ Parti, çalışmalara start verdi…

Adem KANKAYNAR -

İYİ Parti, çalışmalara start verdi…
Bu içerik 2222 kez okundu.

Teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayan, resmi olmasa da parti hizmet binasını hizmete açan İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı, siyasi çalışmalarına Atatürk Anıtı’na çelenk sunarak başladı.

Atapark’taki Atatürk Anıtı önünde bir tören düzenleyen ilçe teşkilatı, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşımızı seslendirdi.

Partinin basın sözcüsü Ahmet Yanıkoğlu, burada yaptığı kısa açıklamada; “Aralık 2017’de başlayan, 14 Ocak 2018’de ilk kurucu yönetim kuruluyla çalışmalarına başlayan ve 6 Şubat 2018 tarihinde birinci olağan genel kurullarını gerçekleştiren ilçe yönetiminin, siyasi çalışma programlarına başladığını belirtti.

 

Yönetimden ilk ziyaret, şehitliklere…

Atapark’taki törenin ardından İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Milas Şehir Mezarlığı’ndaki şehitlikleri ziyaret ederek, şehitlerimiz için dua ettiler.

İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı ve Başkan Yardımcısı Vural Bulut Türk Milleti’nin, Anadolu’ya ayak bastığı günden bugüne, bin türlü bela ile uğraştığını, bundan sonra da uğraşmaya devam edeceğini belirterek;

“Şükürler olsun ki devletimiz ve milletimiz güçlüdür, her zaman ayakta kalmayı başarmıştır. Bunun sırrı ise, milletimizin birbirine olan inancı ve duyduğu güvendir. Cumhuriyetimizin kurucu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal’in çizdiği yoldan ısrarla yürümeyi sürdüren Türk halkı, bundan sonraki badireleri de atlatacak güce sahiptir.

Bugün bunları söyleyebiliyorsak, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir. Onların kanı-canı pahasına verdikleri, vermeye de devam ettikleri mücadele sayesinde bu millet, yeryüzünde varlığını, bağımsızlığını sürdürüyor. Bu nedenle, siyasi çalışmalara başladığımız bu ilk günde onları dualarımız, minnet ve şükran duygularımızla anmak istedik” dediler.

Yapılan açıklamanın ardından şehitlerimizin mezarına çiçek koyarak, dualar edildi.

 

Yönetimden gazilere ziyaret…

Şehitlik ziyareti ardından İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı bu kez, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi’ne ziyarette bulundu. Dernek Başkanı Mehmet Sarban ve arkadaşları tarafından karşılanan İYİ Parti Milas İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, koyu bir sohbete dalarak, gazilerimizin bugünkü durumları, yasal anlamda kendilerine sağlanan haklar ve gazilerin devletten beklentileri hakkında karşılıklı görüş alış verişinde bulundular.

İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı ve basın sözcüsü Ahmet Yanıkoğlu da, Gaziler Derneği’nde hazır bulunan gazilere, her daim yanlarında olduklarını, milletçe şehitlerimize ve gazilerimize çok şey borçlu olduğumuzu belirterek; “Bu borcu hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Bu devlet, bu millet, şehit yakınlarına ve gazilerimize ne yapsa azdır” dediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X