İMEAK Deniz Ticaret Odası bölge toplantısı MİTSO’da yapıldı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

İMEAK Deniz Ticaret Odası bölge toplantısı MİTSO’da yapıldı
Bu içerik 388 kez okundu.

İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticaret Odası (İMEAK) bölge toplantısı Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapıldı. Toplantıya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı Halim Mete ile İMEAK Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan ve TOBB Meclis Üyesi Erol Yücel ile İzmir Deniz Ticaret Odası Başkanı Yusuf Öztürk’ün de aralarında bulunduğu İMEAK’ın Bodrum ve Marmaris şubeleriyle Bodrum, Güllük ve Güvercinlik yöresinden yatçılar ve denizciler katıldı.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, toplantının açılış konuşmasını yapan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, İstanbul’dan Marmara bölgesine, Karadeniz’den Ege’ye ve Akdeniz’e kadar uzanan bölgeye hizmet veren İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın bölge toplantısına MİTSO olarak ev sahipliği yapmaktan onur duyduğunu söyledi. TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete de, MİTSO’nun gösterdiği ev sahipliğine teşekkür ederek MİTSO’nun çalışmaları ve Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in girişimlerinden övgüyle söz etti.

Daha sonra İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, toplantıya katılan yatçıların ve denizcilerin dile getirdiği sorunları dinledi, yönelttikleri soruları yanıtladı.

Toplantının bitiminde MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete ile İMEAK Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan’a günün anısına, üzerinde Hekatomnos lahitinin bir yüzünün fotoğrafı olan birer porselen tabak ile coğrafi işaretli Milas zeytinyağı armağan etti.

Toplantı sonrasında Uzunyuva arkeolojik sit alanına bir gezi de düzenlendi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X