Kadınlara günboyu çiçekler dağıtıldı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Kadınlara günboyu çiçekler dağıtıldı
Bu içerik 403 kez okundu.

Milas Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısı ile 8 Mart Perşembe günü Milas genelinde tüm kadınlara gün boyunca çiçek dağıtımı yaptı. Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü sera alanında yetiştirilen Menekşe, Aslanağzı ve Ankara çiçeklerine kadınlar büyük ilgi gösterdi.

Milas Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da, gün dolayısıyla Şehir Parkında kadınlara çiçek dağıtarak ‘Kadınlar Günü’nü kutladı.

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Dünyada her şey kadının eseridir’sözünden hareketle, Milaslı kadınlarımız başta olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum” diyen Başkan Tokat, kadın cinayetlerinin ve cinsel istismarların son bulmasını temenni etti.

Başkan Tokat, daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi Milas Kadın Kolları tarafından organize edilen ‘Keşkek Günü’nde kadınlarla bir araya geldi. Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda düzenlenen etkinlikte konuşma yapan Başkan Tokat ; “ 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüzü içtenlikle kutluyorum. Bu gün vesilesiyle Kadın Kollarımızın düzenlediği bu etkinlik için Başkanımız ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. 8 Mart iki vurgu üzerinde düşünülmesi gereken bir gündür. Emek ve kadın. Bu anlamda dünyanın en kutsal iki kavramını yan yana getirmiş olması nedeniyle geçiştirilmeden, üzerine önemli vurgu yapılarak kutlanması gereken bir gün olarak düşünüyorum. Önümüzdeki günlerin kadınlarımız açısından daha rahat, daha aydınlık ve daha saygınlığı gözetilmiş acısız bir yıl olmasını temenni ediyorum. Hepimiz aynı uygarlığı temsil ediyoruz, bu anlamda ne erkeğin kadına ne de kadının erkeğe üstünlüğü vardır. Biz eşitiz, biz birbirimize karşı dürüst ve adil olmak zorundayız. Dünyayı ve geleceği ancak kadın ve erkek beraber omuzlarsa yaşatabiliriz. Beraber mücadele etmemiz ve yan yana durmamızın kaçınılmaz noktası burasıdır. Kadının elinin değdiği her yerde, her zaman bereket ve güzellik vardır. Bu anlamda sizlerin Emekçi Kadınlar Gününüzü kutluyorum” dedi.

Başkan Tokat daha sonra, eşi Elif Tokat ile beraber etkinliğe katılan kadınlara çiçek dağıttı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X