Milaslı Koşucular Spor Saati’ndeydi

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR -

Milaslı Koşucular Spor Saati’ndeydi
Bu içerik 389 kez okundu.

Radyo Gözlem’de 11 Nisan Çarşamba günü yayınlanan Spor Saati’ne katılan Milaslı Koşucular, Milas’ta atletizm sporunun temsilcileri olarak yarışmalarda yer aldıklarını söylediler.

Koşu sporunun temsilcilerinden Serdar Murat Sarı, Mustafa Kemal Fındıkçıoğlu ve Koşu sporunun profesyonel isimlerinden biri olan Çağla Şengör, Spor Saati’nde Milas koşu sporcularının yerel yönetimlerden istek ve beklentilerini dile getirerek, amaçlarının Milas’ın tanıtımına katkıda bulunmak olduğunu vurguladılar.

Koşu sporunun spor dalları içersinde en az harcamayla yapılabilen bir dal olduğunu söyleyen Milaslı Koşucular, herkesi yürümeye, koşmaya ve bisiklete binmeye davet ettiler.

Milas’ta ilkokul yıllarında koşu sporuna gönül veren ve sayılı bayan sporcularımızdan biri olan Çağla Şengör, Spor Saati’nde Milaslı gençlerin sporla uğraşmasını istedi. Özellikle Milas’ta koşu sporunun diğer spor dallarına göre arka planda kaldığını ve isminin duyulmadığını vurgulayan Şengör, kendilerinden sonra gelecek olan sporculara iyi örnek olmak için mücadele ettiklerini belirtti.

Mustafa Kemal Fındıkçıoğlu ise, “Neden koşmalıyız” sorusuna cevaben, koşmak için gereken temel 12 noktayı açıkladı. Koşmanın yapılabilecek en güzel spor olduğunu vurgulayan Fındıkçıoğlu, koşmanın yaşı olmadığını da sözlerine ekledi.

‘Bisikletli Süvariler’in temsilcilerinden de olan, ayrıca koşu sporunun sevdalılarından Serdar Murat Sarı ise, Radyo Gözlem Spor Saati’nde Milas adına katıldıkları koşu müsabakalarını değerlendirerek, Milas’ta yapılması düşünülen Koşu Yarışmaları ile ilgili bilgiler verdi.

11 Nisan Çarşamba günü Radyo Gözlem’de yayınlanan Spor Saati’ne konuk olan Milaslı Koşucular Çağla Şengör, Mustafa Kemal Fındıkçıoğlu ve Serdar Murat Sarı, Spor Saatini hazırlayıp sunan Hüseyin Açar’ın koşu sporu ile ilgili sorularını da cevaplayıp koşmanın yeri ve zamanı olmadığını ve sağlığımız için koşmanın çok büyük önemini vurguladılar.

Spor Saati’ne ve Radyo Gözlem’e, kendilerini anlatma fırsatı verdiği için teşekkür eden Milaslı Koşucular, Milas’ın spordaki tanıtımı için koşmaya devam edeceklerini söyleyerek dinleyicilere veda ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X