Milas'ın en köklü gazetesi "Önder Gazetesi" web sayfasına hoşgeldiniz .Bugün: .
$ DOLAR → Alış: 2,93 / Satış: 2,94
€ EURO → Alış: 3,31 / Satış: 3,33

Menteşe’de Bahattin Gümüş, Ula’da Ümit Karaaslan, Dalaman’da Muhammet Şaşmaz kazandı

Menteşe’de Bahattin Gümüş, Ula’da Ümit Karaaslan, Dalaman’da Muhammet Şaşmaz kazandı
  • 26.11.2013
  • 146 kez okundu

ÖNDER Haber –

CHP Genel Merkezi, Muğla’da yeni kurulan merkez ilçe Menteşe’de, ayrıca Ula ve Dalaman’da eğilim yoklaması kararı almıştı. Seçimler önceki gün yapıldı.

Muğla’nın yeni ilçesi Menteşe’deki eğilim yoklamasında eski İlçe Başkanı Bahattin Gümüş sandıktan zaferle çıktı. Gümüş, 9 sandıkta kullanılan 2 bin 78 oyun 699’unu aldı. Gümüş’ü 493 oyla Mustafa Şahin izledi.

Ula’da yapılan seçimlerde ise Ümit Karaaslan açık farkla birinci çıkarken, Dalaman’da ise Muhammet Şaşmaz birinci çıktı.

Seçim sonuçları “ön seçim” değil “eğilim yoklaması” olduğundan, bu eğilim yoklamasına göre adaylar genel merkez tarafından atanacak. Ancak genel merkezin, sandık sonuçlarına göre, kazanan adayları CHP’nin belediye başkan adayı olarak atayacağı kesin gibi…

 

Menteşe’de..

CHP Parti Meclisi Üyesi Hüseyin Saygılı’nın gözlemci olarak katıldığı eğilim yoklamasında, İl Başkanı Mustafa Öztürk ile Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de hazır bulundu. Sabah saat 08’de başlayan oy kullanma işlemi saat 17’de son buldu. 7 aday adayının yarıştığı oylama sonuçları, oluşturulan sandık kurulu tarafından oylar sayılarak belirlendi. 2 bin 467 üyesi bulunan CHP Merkez ilçe Teşkilatında 2 bin 78 oy kullanıldı. Yapılan sayım sonucunda, kullanılan oyların 699’unu Bahattin Gümüş aldı. Gümüş’ü 493 oyla Mustafa Şahin izlerken, Hilmi Giresun 333, Orhan Çakır  287, Murat Gökalp 156, Veli Bütün 119 ve Mehmet Altınay ise 116 oy aldılar.

Sonuçların belli olmasıyla birlikte salona büyük bir coşku hakim oldu. Bahattin Gümüş’ü ilk olarak Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün kutladı.

 

“Muğla’ya ön seçim

yakışıyor”

Seçimin ardından bir konuşma yapan CHP Parti Meclisi Üyesi Hüseyin Saygılı, Muğla’daki CHP’lilerin demokrasi şenliği yaşattıklarını belirterek, “Parti içi demokrasiyi özlemiştik. Muğla’ya ön seçim çok yakışmakta. Bu ortamda bunu gördüm ve bu heyecanı siz partililerimle yaşadım. 30 Mart’ta büyük bir oy farkıyla CHP Muğla’da bir kez daha kazanacak. CHP’nin Muğla Merkezdeki Adayı Bahattin Gümüş’tür. Bu seçimler için yapılan organizasyonda emeği geçen teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

CHP Muğla il Başkanı Mustafa Öztürk de yaptığı konuşmada, “Demokrasi işte bu. Menteşe Belediye Başkanlığı için kimin aday olacağını çıkan sonuç belirlemiş oldu. Bizler yola Menteşe ve büyükşehri almak için çıktık. Şenlik havasında bir seçim yaşadık. 30 Mart’ta bunu karnaval havasına çevireceğiz” diye konuştu.

Bahattin Gümüş de konuşmasında, “Birbirinden değerli yedi aday adayı arkadaşımla birbirimize rakip değildik, sadece hizmet yarışına soyunduk. Sizlerin teveccühleriyle sandıktan ben çıktım. Bundan sonra CHP’nin başarısı için hep birlikte çalışacağız. Hepimize hayırlı olsun” dedi.

 

Ula’da Karaarslan,

Dalaman’da Şaşmaz

Ula ve Dalaman ilçelerinde yapılan eğilim yoklamalarında ise, Ula’da Ümit Karaarslan, Dalaman’da ise Muhammet Şaşmaz ipi göğüsleyen isimler oldu.

Ula’da resmi olmayan sonuçlara göre adayların aldığı oy miktarları şöyle: Ümit Karaarslan: 282, Ahmet Çalca: 137, Durmuş Ali Sazaklı: 102, Koray Helvacı: 91, Yalçın Dere: 41, Fikret Uzunhasan: 38, Hasan Yaman: 22.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ