Türkiye’nin ‘En İyi Sekiz Takımı’ arasına girdiler

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR -

Spor - 2017-06-19 09:47:18

Türkiye’nin ‘En İyi Sekiz Takımı’ arasına girdiler

11 - 18 Haziran 2017 tarihleri arasında Bursa’da düzenlenen ‘Minikler Voleybol Şampiyonası’na Muğla Şampiyonu olarak katılan Muğla Büyükşehir Belediyespor Minik Kız Voleybol Takımı, grubunda oynadığı 4 maçta 3 galibiyet 1 mağlubiyet aldı ve Türkiye’nin en iyi 8 takımı arasına girdi.

Antrenörlüğünü Sertan İnce’nin yaptığı Muğlalı Minikler, Bursa’daki ilk maçlarında Çankırı Çerkeş Gençlikspor’u ve ikinci karşılaşmada da Tekirdağ Armaspor’u aynı sonuçla 3 - 0 yenerek turnuvaya iyi bir başlangıç yaptılar.

Turnuvadaki grup liderliği maçında İstanbul Silivri Çağrıbeyspor’a 3 - 0 yenilen ilimiz temsilcisi bu sonuçlarla grubunda ikinci sırada yer alarak grup karşılaşmalarını tamamladı.

 

Mersin Torosspor’u da 3 - 0 yendiler

Bursa Minikler Voleybol Şampiyonası’nda ilimizi temsil eden Muğla Büyükşehir Belediyespor Minik Kız Voleybol Takımı Türkiye Sekizinciliği için 15 Haziran Perşembe günü Saat 16’da karşılaştığı D Grubu birincisi Mersin Torasspor’u 3 - 0 yenerek, Türkiye’nin En İyi Sekiz Takımı arasına adını yazdırmış oldu.

 

‘Türkiye Dördüncülüğü’

şansını kaybettiler

Türkiye Dördüncülüğü için 16 Haziran Cuma günü İstanbul Vakifbank karşısına çıkan ilimiz temsilcisi, bu maçta iyi oynamalarına rağmen rakiplerine 3 - 0 yenilerek Türkiye Dördüncülüğü şansını kaybettiler.

Setlerini 25 - 20, 25 - 16 ve 25 - 19 kaybettikleri karşılaşmada İstanbul Vakıfbank takımı ile başabaş mücadele eden ilimiz temsilcisi Muğla Büyükşehir Belediyespor Minik Kız Voleybol Takımı’nın, Türkiye Minik Kızlar Voleybol Şampiyonası’nda yapacağı son iki maçla, dördüncülükle sekizincilik arasındaki yeri netleşecek …

Sende Yorumla...