“Sadece kasapları değil tüm küçük esnafı vuracaktır!”

A. Coşkun EFENDİOĞLU -

Güncel - 2017-11-14 10:06:49

“Sadece kasapları değil tüm küçük esnafı vuracaktır!”

Milas Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Özay Sabancı, ucuz ithal etin iki market zincirine verilmesini eleştirerek, bunun sadece kasapları değil, bütün küçük esnafı zora sokan bir uygulama olduğunu belirtti.

Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Özay Sabancı, şunları söyledi:

“İthal ucuz etin satış hakkının ülke genelinde sadece iki zincir markete verilmesi, sadece kasapları değil, çevresindeki tüm küçük esnafı da ekonomik yönden etkileyecektir. Çünkü ucuz et almak için bu iki zincir markete giden vatandaşlarımız, etin yanı sıra diğer ihtiyaçlarını da aynı marketlerden tamamlayacaktır.

Bu durumda kasaplar dışındaki bakkal, kuruyemişçi, manav, züccaciyeci vb. gibi tüm küçük esnaf zor durumda kalacaktır. Zaten küçük esnaf kirasını, vergisini, elektriğini zor şartlar altında ödemektedir. Tabii ki vatandaşın ucuz et tüketmesine kimse karşı değildir. Ancak küçük esnaf siftah yapmadan dükkan kapatmaktadır. Bu durumda zincir mağazalarla mücadele edemeyen esnafımız kepenk kapatmak zorunda kalacaktır” dedi.

Sende Yorumla...

Zülfer Çalış

Zaten amaç insanları bu marketlere yönlendirmek . Bakkal sektöründe yandaş tekelleşme ... Uluslararası AVM lerle de tüm sektörleri ele geçiriyor. Küçük esnafı düşünen mi var ! 2 ay önce