15 MAYIS-15 EKİM TARİHLERİ ARASINDA İNŞAAT YASAĞI VAR.. UYMAYANLARA CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK..

Muğla Valiliği, 15 Mayıs-15 Ekim tarihleri arasında uygulanan inşaat yasağı ile ilgili bir açıklama yayınladı. Muhtemelen pek çok vatandaşın, yasağa rağmen inşaatların bütün hızıyla sürdüğü ile ilgili şikayetler üzerine yapıldığını düşündüğümüz açıklamaya göre, vatandaşların Valilik, Kaymakamlık, Belediyeler, Jandarma ve Emniyet birimlerine bilgi vermesi halinde gerekli cezai işlemlerin uygulanacağı bildirildi. Açıklama şöyle:

15 MAYIS-15 EKİM TARİHLERİ ARASINDA İNŞAAT YASAĞI VAR..  UYMAYANLARA CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK..
  • 06 June 2024, Thursday 16:33

“Bilindiği üzere, Kültür ve Turizm Bakanlığı’mızın yayımladığı ilgili genelge ile Ülkemiz turizminin sürdürülebilirliğe kavuşturulması ve marka haline getirilip kalıcı niteliğe sahip olmasının sağlanması, turizm faaliyetlerinin zarar görmemesi ve ülkemize gelen turistlerde olumsuz izlenimler oluşmasına engel olunması amacıyla, turistik yörelerde gürültü, çirkin görünüm, çevreyi kirletme gibi olumsuz etkisi olan türdeki ağır nakliyat, hafriyat ve harçlı inşaat faaliyetleri için 15 Mayıs -15 Ekim tarihleri arasında kısıtlama getirilmektedir.

Ancak, söz konusu uygulamalar ile ilgili olarak basın ve sosyal medyada yer alan haberlerde zaman zaman yanlış değerlendirmelerin yer aldığı görülmekte olup, kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

İlimiz genelinde inşaat faaliyetlerine getirilen kısıtlamalar, turizm sezonunda yaşanan ses, görüntü ve çevre kirliliğini en aza indirerek, vatandaşlarımızın ve İlimizi ziyaret eden misafirlerimizin huzurunu koruma amacı taşımaktadır.

Bu uygulama ile Muğla’nın marka değerinin korunması ve turizmde sürdürülebilirliğin sağlanması hedeflenmektedir.

Söz konusu kısıtlama kararının uygulanmasında sürecin daha etkili ve verimli yürütülmesi adına ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde hareket edilmektedir. Valiliğimize gelen ihbar ve şikâyetler hassasiyetle değerlendirilerek gerekli işlemler yapılmaktadır. Ayrıca inşaat yasaklarına uymayanlar hakkında ilgili kanun hükümleri çerçevesinde gerekli cezai işlemler uygulanacaktır.

İnşaat serbestisi hakkında Valiliğimizin herhangi bir kararı bulunmamakta olup, vatandaşlarımızdan, kötü görüntü oluşturan, rahatsızlık uyandıran konularda Valiliğimize, Kaymakamlıklarımıza, Belediyelerimize, Jandarma ve Emniyet birimlerimize bilgi vermelerini rica ediyoruz.

İlimizin turizm potansiyelini en üst düzeye çıkarmak, bu süreçte vatandaşlarımızın ve İlimizi ziyaret eden misafirlerimizin yaşam kalitesini arttırmak için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz   

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık