19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI..

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Pazar günü saat 09:00’da Atapark’ta Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Durmuş Tayfun Uslu’nun Atatürk Anıtı’na çelenk koyması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Resmi tören burada bitti ve 19 Mayıs kutlamaları saat 10:00’dan itibaren stadyumda yapılan kutlamalarla devam etti. Akşam saatlerinde ise Fener Alayı ve Saki konseri vardı.

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI..

 

Sabahki bölümde resmi törenin ardından, Cumhuriyet Halk Partisi, Zafer Partisi, Atatürkçü Düşünce Derneği ve 29 Ekim Kadınlar Derneği Milas Şubesi Atatürk Anıtı’na çelenk koydular. CHP’nin çelengi İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz ve eski milletvekili Suat Özcan tarafından konuldu. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Stadyumda düzenlenen etkinliklerde, ilçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün hazırladığı çeşitli spor gösterileri, folklor gösterileri ve gençlerin dans gösterileri vardı.

Fener Alayı ve Konser Coşkusu…

Kutlamaların akşam bölümü Milas Belediyesi tarafından düzenlenen Fener Alayı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Sakiler konseri ile devam etti.

Atapark Meydanı’ndan başlayan Fener Alayı belirlenen güzergahta karanlığı aydınlatan meşaleler ve coşkulu marşlar eşliğinde vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla gerçekleşti. Fener Alayı’na katılamayan vatandaşlar ise evlerinin balkon ve pencerelerinden alkışlarla bu coşkuya ortak oldu.  Fener Alayı, yürüyüşün başlangıç noktası olan Atapark’ta son buldu. Fener Alayı’nın sonlanmasının ardından Sakiler Grubu sahneye davet edilerek birbirinden güzel eserleri başarıyla seslendirdi. Konser arasında sahneye davet edilen Muğla Büyükşehir Belediyesi Bölge Daire Başkanı Durmuş Ali Öztürk ve Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke ise gerçekleştirdikleri konuşmalarda tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Cumhuriyetin yol haritası Samsun’da başlamıştır…

Kutlamalarda bir konuşma gerçekleştiren Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz ise “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarımıza hepiniz hoş geldiniz. 19 Mayıs gençliktir. Özgürlüktür. Egemenliktir. Cumhuriyettir. Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı bir tarihtir.  105 yıl önce Atatürk arkadaşlarıyla beraber 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkmıştır. Cumhuriyetin yol haritası Samsun’da başlamıştır. Dün biz gençtik bugün sizler varsınız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bıraktığı mirası ilelebet koruma görevi hepimizindir. Etkinliğimize katılan siz değerli hemşerilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, iyi akşamlar diliyorum” dedi.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık