2024’ün İlk Meclis Toplantısı Yapıldı..

2024’ün İlk Meclis Toplantısı Yapıldı..
  • 08 January 2024, Monday 17:31

2024 yılının ilk Meclis toplantısı, dün saat 14:00’de Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda yapıldı. 15 asıl, 5 ek gündem maddesiyle toplanan Belediye Meclisi’nin açılışı öncesi, Milas Belediyesi KUDEP Birimi sorumlusu Ernur Öztekin, Milas Kültürel Mirasını Koruma Programı kapsamında planlanan ve yürütülen çalışmlar hakkında kısa bir bilgilendirme sunumu yaptı. Bu kapsamda Çomakdağ Kültür Evi’nin restorasyonunun bittiğini belirten Öztekin, Milas’da 200’ü aşkın, restorasyona ihtiyaç duyulan konak olduğunu belirterek bunlardan üçünün, Üniversitelerle işbirliği içinde Yüksek Lisans Tezi hazırlanması çalışması kapsamında değerlendirildiğini belirtti. Balavca ve çevresindeki eski yapıların korunması amaçlı projeyle ilgili olarak ise ODTÜ ile işbirliğinde, bu ayın 15’inden sonra proje yarışmasına çıkılacağını duyurdu. Kapıkırı Restorasyon ve Çevre Düzenlemesi Projesi’nin, Bafa Gölü kıyısındaki 5 dönümlük belediye arazisi üzerinde çalışmların başlatıldığını ve burada yapılacak kazı, çevre düzenlemesi, kafeterya, tuvalet ve otopark çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ayrıca, Kıyıkışlacık Karşılama Projesi hakkında bilgi veren Ernur Öztekin, Kuvayı Milliye Projesi’nin de 5 figürlü bir heykel çalışması olarak, Milas-Bodrum kavşağındaki Şehitler Anıtı parkının yanında, yine hilal biçiminde yapılmasının kararlaştırıldığını ve çalışmanın devam ettiğini belirtti.

Daha sonra gündem maddelerinin görüşülmesinegeçildi. Belediye Zabıtası’nın fazla mesai ücretleri, her yıl olduğu gibi ilk mecliste görüşüldü ve Bakanlığın belirlemiş olduğu rakam gibi 2470 TL olarak belirlenmesini kabul edildi.

Daha sonra Belediye Başkan Yardımcılarının alacağı ücret konusu görüşüldü ve bakanlıkça belirlenen rakamlardan brut 47.176,73 TL. Olarak belirlendi.

Daha sonra Denetim Komisyonunun üye seçimi yapıldı. 2 CHP’li, 1 AKP’li, 1 MHP’li ve1 İYİ Partili üyeler olarak, yapılan oylamasonucu Cüneyt İlter, Gülşen Gökçe, Hürol Önder, Sinan Erbey ve Tacettin Uz olarak seçildi.

Daha sonra Milas Belediyesi Sosyal Yardım Komisyonu’na Belediye Başkanı’nın görevlendireceğiBelediye Başkan Yardımcısı ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü ile bir Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeli yanına iki Belediye Meclis Üyesi seçimi ile ilgili seçim maddesine geçildi. 5 Meclis üyesi aday oldu. Bunların içinde en yüksek oy alan Cüneyt İlter ve Kenan Özdemir, Sosyal Yardım Komisyonu üyeliklerine seçildi.

Daha sonra imarla ilgili kimi talepleri içeren maddeler görüşülerek İmar Komisyonuna sevk edilirken, daha once sevkedilenlerle ilgili İmar Komisyonu Raporları görüşüldü ve karara bağlandı.

LABRANDA SU FİYATLARINDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLDİ

Gündemin bir maddesi, hammadde fiyatlarında dolar kuruna bağlı olarak meydana gelen yükseliş nedeniyle, fiyatların yeniden belirlenmesi vardı. Plan ve Bütçe Komisyonu, verilen arada toplanarak, yeni belirlenen fiyatları ihtiva eden raporunu sundu ve fiyat değişikliikleri kabul edildi.

Buna göre Labranda Su Fabrikası’nın çıkış fiyatları şöyle oldu:

130 ml. Bardak Su (120’li)   55,20 TL + KDV

200 ml. Bardak Su (72’li)     44,85 TL + KDV

250 ml. Bardak Su (72’li)     46,00 TL + KDV

0,33 lt. Pet Su (24’lü)                       33,75 TL + KDV

0,50 lt. Pet Su (12’li)             20,25 TL + KDV

1 litre Pet Su (6’lı)                10,92 TL + KDV

1,50 litre Pet Su (6’lı)           20,92 TL + KDV

5 litre Pet Su (4’lü)               35,10 TL + KDV

19 Litre Damacana               14,65 TL + KDV

                                                                                                                                       

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık