Aday Adayı Tokat Ortaca’da  Bir Dizi Ziyaret Gerçekleştirdi

​​​​​​​Milas Belediye Başkanı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adayı Muhammet Tokat, ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Son olarak Köyceğiz ve Dalaman’da vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Tokat, bu kez Muğla’nın en güzel ilçelerinden biri olan Ortaca’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Aday Adayı Tokat Ortaca’da  Bir Dizi Ziyaret Gerçekleştirdi
  • 22 December 2023, Friday 13:28

Cumhuriyet Halk Partisi Ortaca İlçe Başkanlığı ile başlayan ziyaretler sırasıyla Pir Sultan Abdal Derneği Ortaca Şube Başkanı Ülkü Aydoğan, Ziraat Odası Başkanlığı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüsamettin Karaşahin, Ortaca Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Halil Erpek, S.S. Dalko Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Arif Yalılı ve Ortaca Belediyespor Kulüp Başkanı Erem Kaya ile devam etti.

Ortaca da parti büyüğü Şükrü Balaban’ı da ziyaret ederek hayır duasını alan Başkan Tokat, önceki dönem milletvekillerinden Ali Arslan’ı ofisinde ziyaret ederek Ortaca mesaisini sonlandırdı.

CHP Ortaca İlçe Başkanlığı’nda partililere hitap eden Milas Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adayı Muhammet Tokat, siyasi hayatı, mesleki hayatı ve önceki dönemlerde aldığı görevler hakkında bilgilendirme yaptı.

Güven ve sevgi köprülerini kuracak en uygun aday olduğumu düşünüyorum…

‘Daha önce başladığımız ilçe ziyaretlerine Ortaca ile devam ettik. Partimde 35 yıldır aktif olarak mutfağında çalışan bir arkadaşınız olarak birçok görev yaptım.” diyerek sözlerine başlayan Başkan Tokat; “Görev yaptığım süre içerisinde partiyle sürekli ilişkileri iyi tutmuş, Milas’ı, Milas ilçe örgütünü Muğla’nın en hareketli en verimli örgütlerinden birisi haline getirilmesine katkıda bulunmuş bir arkadaşınızım. Uzun zamandır parti örgütleriyle kopuk ya da çelişik yönetim anlayışlarıyla örgütlerin motivasyonunu bozduk ve örgütleri hareketli ve verimli olmaktan uzak hale getirdik ve her seçimde oyumuz aşağı doğru bir grafik olarak sürüyor. Muğla çapında Seydikemer’inden Bodrum’a kadar Kavaklıdere’den Datça’ya kadar bu örgütleri tekrardan motive hale getirebilecek ve bu anlamda da ilçeler arasında güven ve sevgi köprülerini kuracak en verimli insanın ve en uygun adayın ben olduğunu düşünüyorum” dedi.

En büyük ihtiyaç ortak aklı tesis etmektir…

Ortak akılla çalışmanın önemine değinen Başkan Tokat; “Milas, Muğla ilçeleri içerisinde ortak aklı tesis etmiş birinci ilçe. Biz her şeyi ortak akıl ile başardık. Meslek örgütlerimizle, odalarla, spor kulüpleriyle, basınla, tüm resmi kurumlarla yapıcı ve birbirimizi destekleyici ilişkiler içerisinde bulunduk. Muğla’da önemli eksikliklerimizden birisi bu.  Muğla’nın şu anda genelinin ve ilçelerinin en büyük ihtiyacı ortak aklı tesis etmek ve insanları mutlu ve güven duyan hale getirmektir. Yola çıkmaktaki amaçlarımdan biri de budur. Bu noktada kendime çok güveniyorum. Bizim kitleyi ve meslek örgütlerini yanımıza almadığımız sürece ilerlememiz ve büyümemiz mümkün değil” dedi.

Muğla’nın ihtiyaçlarını biliyoruz…

Muğla’nın ihtiyaçlarını bildiğini ve bu noktada çalışmalar gerçekleştireceğini belirten Başkan Tokat; “Bir hukukçu olarak eşitlik ve adalet kavramlarına çok değer veren bir tarzım var. Bu nedenle ilçeler arasındaki bu eşitsizlik ve adaletsizliği kaldırmaya gidermeye ve aynı değeri gören gerçekten de ortak akılla ihtiyaçlarını ve önceliklerini belirlemiş ve etkin olarak da bunu hayata geçirme güvenini oluşturmuş bir yönetim tarzını hedeflemekteyiz. Muğla’nın ihtiyaçlarını biliyoruz. 3 dönem Milas’ta Belediye Başkanlığı yanı sıra aynı zamanda 2 dönemde Muğla Büyükşehir Meclisi’nin üyesiyiz. Teşkilatı ve Muğla’nın genelini ihtiyaçlarıyla eksiklikleriyle potansiyeli ve bulunması gereken hususlarıyla yakından biliyoruz. Hem Muğla geneli için hem de ilçeler bazında önümüzdeki süreçte inşallah bu görev bize uygun görülürse sizlerle bunu beraber önceleyerek, beraber kararlar vererek bir yere vardırma ve giderme çabası içinde olacağız. Muğla dünyada birçok ülkeden daha büyük bir il. Büyükşehir Belediyesi bu anlamda ilçe belediyecilik penceresinden bakılamayacak büyüklükte donanıma sahip. Bu sebeple 2 dönemdir meclis üyesi olarak aşina olduğum bir konuyla ilgili bu göreve talip oldum. Hem örgütsel geçmişim hem de belediyecilik geçmişimle partime ve Muğla’mıza mevcut adaylar içerisinde en katkı verebilecek kişi olarak, sürecin bizi bu göreve çağırdığı bir durumu da hissediyorum. Bu vesileyle yola çıktık. Hakkımızda hayırlısı olsun. Ben göreve hazırım” dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

Milas eczane
Site en altı
yukarı çık