Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli

“Akbelen’e Dokunma” eylemlerine çağrı!

Akbelen Ormanı’nında dün sabah başlayan kesimin durdurulmasını isteyen İkizköylüler ve çevreciler yurdun dört bir yanında yapılacak olan “Akbelen’e Dokunma” eylemleri için çağrıda bulundu.

“Akbelen’e Dokunma” eylemlerine çağrı!

Açıklama şu şekilde; “Muğla İkizköy’de bulunan Akbelen Ormanı, termik santrali kömür madeni genişletilmesi adına yok edilme tehlikesiyle karşı karşıya.

24 Temmuz sabat saat 06:00’da Akbelen Ormanı’na jandarma eşliğinde girilerek, kesim başlatıldı.

İçerisinde bulunduğumuz iklim krizi kaynaklı aşırı sıcaklar ve buna bağlı kuraklığın en önemli sebebi ormansızlaştırma politikaları olduğu ortadayken, Akbelen Ormanı’nı sermeye çıkarları adına katledilmesine izin vermeyeceğiz.

Anayasanın 56. Maddesine dayanarak herkesi Akbelen Ormanı’na sahip çıkmaya çağırıyoruz!

Anayada 56. Madde; Herkes, sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Çevreyi geliştirme, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek devletin ve vatandaşın ödevidir.

Bu nedenle de 25 Temmuz Salı günü (bugün) Çanakkale: İskele Meydanı/19:00, Datça: Cumhuriyet Meydanı/20:00, Edremit: Orman İşletme Müdürlüğü önü/11:00, Fatsa: Fatsa Cumhuriyet Meydanı/12:00, Samsun: Atatürk Anıtı-Cumhuriyet Meydanı-12:30, Sinop: Uğur Mumcu Meydanı/ 17.30, İstanbul: Kadıköy Karaköy İskelesi/19.30, Bandırma / Cumhuriyet Meydanı'nda 19:00, Manisa: Salihli 17.00 Daha Azını Gör yapılacak olan Akbelen’e Dokunma eylemlerine destek olmanızı bekliyoruz.”

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis