AKP Büyükşehir Adayı Ayaydın’dan Gaf: Köy içi parke yol işlerine Büyükşehir mi bakıyor?

AKP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, seçim çalışmaları kapsamında Milas’taydı. Salı Pazarı’nda vatandaşlarla görüşmeler yapan Ayaydın, öğleden sonra da Milas Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda Milaslı muhtarlarla biraraya geldi ve sorunlarını dinledi.

AKP Büyükşehir Adayı Ayaydın’dan Gaf:  Köy içi parke yol işlerine Büyükşehir mi bakıyor?
  • 21 February 2024, Wednesday 15:58

Ayaydın, Milas ziyareti sonrası sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu:

“Milas’ta mahalle muhtarları ile bir araya gelerek sorunları masaya yatırdık.

1 saat olarak planladığımız toplantı, 2.5 saatin sonunda henüz sorunların yarısını dahi dinleyemeden sonlanmak zorunda kaldı, zira bir sonraki görüşmeme yetişmem gerekiyordu.

O kadar çok sorun birikmiş ki;

Hepsini geçtim hala yağan yağmurla beraber çamur deryası olan okul yolu olduğunu duymak, öğrencilerin o perişan hallerini gösteren fotoğrafları incelemek içimi burktu.

Muhtarlarımla tekrar bir araya geleceğim, bu arada yarından itibaren de köylerin yolunu tutacağım.

Zira neresinden tutsan elinde kalan bir Milas var.

2024 yılına geldiğimizde parke taş için söz veriyor olmam aslında utanç verici. Büyükşehir belediyesinin bu yatırımları çok önceden tamamlaması gerekiyordu.

Ne yazık ki yıllardır Büyükşehir Belediyesi buralara hiç uğramamış ve biz hala parke yolu konuşuyoruz.

MUSKİ ile alakalı dertler her yerde olduğu gibi burada da karşıma çıkıyor.

AYDEM’den de şikayet çok fazla. Bir kez daha söylüyorum. Enerji Bakanlığı nezdinde girişimde bulunup, AYDEM’in sözleşmesini inceleyeceğim. Taahütlerinin ne kadarını yapmış, ne kadarını yapmamış masaya yatıracağım. Biz madem Muğla’nın hayat standartlarını yükseltme iddiası ile oy istiyoruz, AYDEM’le alakalı şikayetlerin takipçisi olmak da işimizin bir parçasıdır. ‘Bu Belediye’nin görevi değil’ diyerek hemşehrimin çektiği çileye kayıtsız kalmamı kimse beklemesin.”

PARKE TAŞLARINA BÜYÜKŞEHİR Mİ BAKIYOR!?..

AKP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, Milas’ta ve benzer ziyaretlerde genellikle MUSKİ ve AYDEM’e çatması ile biliniyor. Daha önce de Aydem’den şikayet ederek, yönetime geldiğinde AYDEM’in vatandaşlara sorun çıkarmaya devam etmesi halinde ‘kulağından tutup atarım’ gibi keskin ve gerçekleştirilmesi mümkün olmayan vaadlerle, iktidar gücünü arkasına alan ve çok yetkili, ‘muktedir’ bir profil vermeye çalışması dikkat çekiyordu. AYDEM’le ilgili dünkü toplantıda ise daha ayakları yere basan bir söylemi vardı. Dünkü konuşması ‘kulağından tutup atma’ yaklaşımında değildi.

Dikkat çeken bir başka konu ise, kırsal mahallelerin parke kaplama vb. gibi işlerin Büyükşehirlerin sorumluluğunda değil, ilçe belediyesinin sorumluluğunda olduğunu bilmiyor olmasıydı. Hatta, bazı muhtarlar talep etse de, özellikle de Milas’ta bunun böyle olmadığını da bilmediği ortaya çıktı. Çünkü Milas Belediyesi, hemen bütün Kırsal Mahallelerde köy içi yolların parke kaplaması işlerini çok büyük ölçüde zaten yapmıştı. Dolayısıyla, zaten Muğla’ya dışardan atanmış bir Başkan adayı olarak, ya yeterince bilgilendirilmemişti, ya da zaten bunları bilerek, bunları gidermeye dönük bir programa sahip olmadığı da, anlaşılıyordu.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık