AKP MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI AYAYDIN: “Muğla’da yerleşik her emekliye her ay 5 bin lira ilave maaş”

Bu akşam bir ulusal kanalda canlı yayın konuğu olan AKP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın, Muğla’da yerleşik olan ve en alt seviyeden maaş alan emeklilere Büyükşehir Belediyesi olarak 5 bin lira ilave maaş verileceğini duyurdu.

AKP MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI AYAYDIN:  “Muğla’da yerleşik her emekliye her ay 5 bin lira ilave maaş”
  • 28 February 2024, Wednesday 22:05

Yerel seçimlere yaklaşık 1 ay kala Muğla’da AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof Dr. Aydın Ayaydın katıldığı bir televizyon programında ‘Bunu ilk kez açıklıyorum. Gerekli çalışmaları yaptık. Hesabımızı kitabımızı yaptık. Muğla bildiğiniz üzere emeklilerin çok tercih ettiği bir ilimiz. En düşük seviyede maaş alan her emeklimize biz de Büyükşehir Belediyesi olarak destek olacağız. En düşük emekli maaşını alan emeklilerimize biz de her ay 5 bin lira maaş vereceğiz. Böylece Muğla’da en düşük emekli maaşı 15 bin lira olacak’ dedi. Ayaydın, bunu bir kereye mahsus değil, her ay yapacaklarını belirtti.

Ayaydın’ın ayrıca, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde 40 bin öğrenci kayıtlı olduğunu belirterek, ‘Muğla’da kalmak isteyen, öğrenim sonrası hayatını burada devam ettirmek isteyen öğrencilerimize, eski bir akademisyen olarak, Aydın Hocaları olarak bir jest yapacağım. Belediyeye personel alımlarında öncelik üniversitemizden mezun olan gençlerimizin olacak’ diye konuştu.

Ayaydın programda kendisine yöneltilen ‘AK Parti gelirse içkili yerler kapanacak mı, Bodrum başta olmak üzere tüm Muğla betona boğulacak mı’ sorusuna da şu yanıtı verdi:

‘Bu dedikoduları yerel yönetim yarışında rakiplerimiz yayıyor. Projelerle karşımıza çıkamayınca seçmeni böyle korkutarak konsolide etmeye çalışıyorlar. Bir kez daha söylüyorum kim nasıl yaşıyorsa öyle yaşamaya devam edecek. İçki ruhsatları ile alakalı en ufak bir engel sınırlama olmayacak. Bir de gelirlerse konserleri sergileri etkinlikleri yasaklarlar diye söylentiler duyuyorum. Ben iddia ediyorum, yerel yönetime seçildiğimiz takdirde bugün konser etkinlik, sanatsal aktivite adına ne yapılıyorsa en az 10 katını yapacağız. Burası her karışıyla çıvıl cıvıl 12 ay yaşayan bir şehir olacak. Muğla ruh kazanacak. Bodrum, Marmaris gibi ilçelerde merkezde yeni yapılaşmasa asla gidilmeyecek. Bütüncül imar planları çıkarılarak kaçak yapılaşmaya da engel olacağız’.

AYAYDIN NİYE ‘EL YÜKSELTİYOR’?! 

Ayaydın’ın, henüz Büyükşehir’in geliri ve planlanmış yatırımları konusunda yeterli bilgisi olmadan bu tür ‘el yükselten’ açıklamalar yapması, AKP’nin Muğla’yı ne kadar kazanmak istediğini gösterdiği gibi, aslında çok şansları olmadığını bildiklerinden, vatandaşı AKP’ye oy vermek için tavlama çabası olarak görülüyor. Aydın Ayaydın, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı külliye tarafından açıklandığından beri, çeşitli yerlerde yaptığı açıklamalarla, aslında Muğla ve ilçelerinin sorunları konusunda yeterli bilgi sahibi olmadığını da gösteriyordu. Bunun da ötesinde, Büyükşehir’in yetki ve sorumluluklarının sınırlarını da bilmediğini gösteriyordu. O kadar ki, Ayaydın, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterildiğini unutup, sanki iktidarın Muğla Valisi olacakmış gibi, büyükşehirin yetkisi dışında vaadlerde bulunuyordu. Mesela karayollarının sorumluluğundaki işleri de sanki Büyükşehir yetkileriyle yapabilecekmiş gibi davranıyordu.

Gözlemciler, Aydın Ayaydın’ın, Muğla’yı kazanabilmek için, yakında her Muğlalı’ya bir ev vermeyi de taahhüt edebileceğini belirterek, AKP’nin Muğla açmazını, bu tür vaadlerle çözmeye çalıştığını ve bunun reel ve gerçekçi bir yaklaşım olmadığının altını çiziyorlar.

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık