Asırlık değere sahip Yörük kültürü, şölenle yaşatılacak

Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği tarafından Türk Halk Müziği gecesi, temsili Yörük göçü ve Toy gecesi düzenlenecek. Birçok etkinliğin yapılacağı gecede “deprem ve doğa olaylarına karşı Yörüklerin tedbirleri” hakkında bilgilendirme de yapılacak.

Asırlık değere sahip Yörük kültürü, şölenle yaşatılacak

Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği tarafından 12-13 Haziran’da gerçekleştirecek etkinliklerle asırlık değere sahip Yörük geleneklerin yaşatılması hedefleniyor.

12 Haziran Pazartesi günü akşamı saat 21.00’de Milas Amfi Tiyatro’da Türk Halk Müziği Korosu ve Orkestrası eşliğinde Türk Halk Müziği Gecesi ile başlayacak etkinlikler, 13 Haziran Salı günü saat 14.00’te dernek binası önünden başlayarak yapılacak Temsili Yörük Göçü, akşamında ise Milas Amfi Tiyatro’da Toy Gecesi (Halk Oyunları Gecesi) ile son erecek.

Gerçekleştirilecek etkinlikler hakkında kısa bir bilgi veren Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş, “Yörüklerin deprem ve doğa olaylarına karşı aldıkları tedbirleri de ele alıp, paylaşacağımız güzel bir etkinlik planlıyoruz. Yörük kültürümüze sahip çıktığımız bu şölen havasındaki organizasyona tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz.” Dedi.

Girişlerin ücretsiz olacağı gecenin sunuculuğunu Gülay Yılmaz yaparken, sipsi ustası İsmail Peynirci, Milas Yörük-Türkmen Derneği Türk Halk Müziği solo, koro ve saz ekibi, halk oyunları ekibi, Ezgi Sanat Merkezi yıldızlar halk oyunu ekibi, Sakarya Ortaokulu çok sesli çocuk korosu ve şef Beste Işıl Yılmaz, Muğla Yörük Obaları Derneği halk oyunu ekibi sahne alacak.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık