“ATATÜRK DEVRİMLERİ BİZE IŞIK OLMAYA DEVAM EDİYOR”

Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. Yılında bir mesaj yayınlayan CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, “Atatürk Devrimleri bize ışık olmaya devam ediyor” dedi.

“ATATÜRK DEVRİMLERİ BİZE IŞIK OLMAYA DEVAM EDİYOR”
  • 10 Kasım 2021, Çarşamba 9:59

Zeybekoğlu, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Kurtuluş Savaşı'nın önderi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, emperyalizme karşı verdiği mücadele ile tüm dünyaya örnek olan büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 83. yılında saygı, rahmet ve giderek büyüyen bir özlemle anıyoruz.
Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılına ramak kala, Cumhuriyetin ve mimarı olduğu demokratik, laik, sosyal hukuk devletinin ne kadar önemli olduğu daha iyi anlaşılmaktadır.
Halkımız Atatürk devrimlerinin ışığında, birlik, beraberlik ve bütünlük içinde özgürlüklerine her geçen gün daha çok sahip çıkıyor.
Cumhuriyete ve demokrasiye âşık olan halkımız içinde bulunduğumuz karanlık günleri de aşacak, çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkma hedefine ulaşacak, Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracaktır.
Bu inançla, Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla selamlıyor, O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.”

Editör: Celal DURGUN
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık