Başka Kıyıkışlacık yok

9 günlük Kurban Bayramı süresince tatilci akınına uğrayan Kıyıkışlacık’ta tatilin sona ermesiyle ziyaretçilerden geriye çöpleri kaldı. Kıyıkışlacık’ta yaşayan duyarlı bir vatandaş, bu duruma karşı önlem almak için çağrıda bulundu.

Başka Kıyıkışlacık yok

Duyarlı vatandaş tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada; “Merhaba Kıyıkışlacık halkı. Bu sabah yarımadada yaptığım yürüyüşte gördüğüm manzara maalesef bu. Taşıyabildiğim kadarını toplayıp çöp kutusuna attım ama halen köyün her yerinde çok sayıda çöp var. Köyümüzün bu hale gelmesi ne kadar üzücü bir durum.

Bu çöpler hepimizin kapısının önünde ve çöplerin köyümüzün güzelliğini baltalaması, sağlığımız için tehlike oluşturması dışında ciddi bir yangın tehlikesi de oluşturma durumu da var. Ayrıca bu çöpler yerel besicilerin hayvanları için de yüksek derecede hayati risk yaratıyor. Bu konuda artık kalıcı bir şey yapma vakti geldiğini düşünüyorum.

Biz çevre severler her gün çevrede gördüğümüz çöpleri toplamaya çalışıyoruz ama bu yeterli değil. Bu köyde yaşayan herkesin ve ziyaretçilerin, köyü, sağlığımızı ve güvenliğimizi daha çok umursamasını, bu bilince sahip olmasını ve kurallara uymasını sağlamamız gerekiyor. Çöp atan birini gördüğümüzde mutlaka uyarmalıyız. Gerektiğinde yerel otoriteye şikayet etmeliyiz. Belediyenin de bu konuda bize daha çok destek olması gerekiyor. Şimdi köyümüze sahip çıkmazsak sonra çok pişman olacağız. Bu konuda neler yapabiliriz sizce? Lütfen fikirlerinizi bu gönderinin altında paylaşabilir misiniz? Elele vererek köyümüzü bir çöplüğe dönüşmekten kurtarabileceğimize inanıyorum” denildi.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık