Başkan Atıcı, fırtına mağduru üreticiyi ziyaret etti

Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Milas’a bağlı Karapınar Mahallesi’nde fırtına sebebiyle yeni yaptırdığı ahırı yıkılan üreticiyi ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Başkan Atıcı, fırtına mağduru üreticiyi ziyaret etti
  • 28 Ocak 2021, Perşembe 10:35

Milas’ta etkili olan şiddetli fırtına, ilçeye bağlı Karakuyu Mahallesi Ahmetli Mevkii’nde hayvancılıkla geçimini sağlayan üretici Ufuk Ilbıra’ya ait hayvancılık işletmesinde çatının uçmasına ve ahırın kullanılamaz hale gelmesine sebep oldu. Zeytin ağaçlarının dallarını da kıran fırtına, işletmede maddi zarara sebep oldu.

Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Karakuyu Mahallesi Muhtarı Rüstem İnce ile birlikte fırtına mağduru Ilbıra ailesine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Üretici Ufuk Ilbıra ve babası Selahattin Ilbıra’dan bilgi alan Başkan Atıcı, yıkılan ahırda incelemelerde bulundu.

Son yıllarda görülmeye başlayan hortumların, sel ve fırtınaların yıkıcı etkilerine dikkat çeken Başkan Atıcı,  uzmanların görüşlerine göre iklim değişikliklerinin bu gibi durumları ortaya çıkardığını ifade etti.

Emekle üretim yapan çiftçilerin doğal afetler sebebiyle zor anlar geçirebildiğine dikkat çeken Başkan Atıcı, “Şiddetli fırtına işletmeyi adeta yerle bir etmiş. Zeytin ağaçlarının dalları kırılmış ve eski bir ahırda da duvarın bir bölümünün yıkılmasına sebep olmuş. Maddi hasar oluşması tabi ki çok üzücü. Neyse ki fırtınada herhangi bir yaralanma yada can kaybı yaşanmamış. Fırtınada maddi zarara uğrayan Ilbıra ailesine, çiftçilerimize geçmiş olsun.” diye konuştu.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık